Nejlepší animované pohádky pro děti

20 tipů na nejlepší animované pohádky pro děti

3.9
(11)

Hledáte, jak dětem ukrátit dlouhou chvíli nebo je zabavit, když jsou nemocné? Zkuste animované pohádky pro děti. Jsou plné zvířátek, robotů, aut, hraček a různých dalších příšerek.

Z našich 20 tipů si vybere úplně každý. Na výběr máte staré osvědčený klasiky v pohodě Shreka nebo Doby ledové, ale i novější Zootropolis nebo Coco. 

Většina animovaných pohádek navíc zabaví i dospělé, takže se nebojte dívat s dětmi.

A jaké animované pohádky to jsou?

Coco

Animovaná pohádka Coco, která vznikla v roce 2017, zavede děti do netradičního prostředí, a to do říše mrtvých. Kdo by ale čekal hororový příběh, bude na omylu. Všichni kostlivci z říše mrtvých jsou totiž velice roztomilí a děti se jich bát nemusí. Asi nejošklivější ze všech je v pohádce pes Dante… toho si ale také zamilujete. Pohádka je příběhem o životních snech a touhách. Hlavní postavou je malý kluk Miguel, kterému rodina zakazuje zpívat. On ale chce být hudebníkem. Co myslíte, podaří se mu to?

Hodnocení na ČSFD – 87 %

Coco (2017) trailer

Jak vycvičit draka

Dobrodružná animovaná pohádka Jak vycvičit draka z roku 2010 zaujme holky, kluky a koneckonců i jejich rodiče. Pohádka vás zavede do mýtického světa Vikingů, kde je boj s draky na denním pořádku. Co když ale všichni draci nejsou tak zlí, jak se celou dobu předpokládalo? Co se stane, když mezi malým a svým otcem podceňovaným klukem a drakem vznikne přátelství? Pak v kmeni Vikingů budou muset nastat změny. To ale moc předbíháme. Nejlepší bude, když se na Škyťáka a jeho setkání s poraněným dráčkem, podíváte sami. 

Hodnocení na ČSFD – 86 %

Jak vycvičit draha (2010) trailer

Lví král

Ačkoliv pohádka Lví král vznikla už v roce 1994, příběh odváženého Simby se nikdy neomrzí. Aby také jo, když témata v pohádce jsou nadčasová – rodina, láska, nenávist a boj o spravedlnost… toto se snad nikdy neomrzí. A proto by pohádka neměla v repertoáru vašich dětí chybět. Lev Simba, surikata Timon, divoké prase Pumbaa, opice, papoušci… to vypadá na dobrou partu přátel pro perfektní zábavu, ať se děje cokoliv.

Hodnocení na ČSFD – 86 %

Lví král (1994) trailer

Ratatouille

Odkdy krysy vaří v těch nejlepších pařížských restaurací? Od roku 2007, kdy do kin zamířila vtipná animovaná pohádka Ratatouille. Krysák Remy se nikdy nechtěl spokojit s tím, že bude až nadosmrti obyčejným hlodavcem. Měl totiž velmi vytříbený jazýček a chtěl vařit ty nejluxusnější pokrmy. Proto se spojil se stydlivým odnašečem odpadků, kterého svým umem ve velmi krátké době proměnil na opěvovaného šéfkuchaře. Pohádka, která se odehrává hlavně v kuchyni vyhlášené restaurace, vás přesvědčí o tom, že sny je možné si plnit a myší ocásek v tom není žádnou překážkou. 

Hodnocení na ČSFD – 86 %

Ratatouille (2007) trailer

Sněhurka a sedm trpaslíků

Pokud rádi s dětmi sledujete animované pohádky, nemůžete si nechat ujít prvotinu animovaných filmů, kterou je Sněhurka a sedm trpaslíků z roku 1937 z dílny Walta Disneyho. Příběh o princezně Sněhurce, která byla vyhnána z království zlou královnou a která následně našla azyl u sedmi dobrých trpaslíků, by mělo shlédnout každé dítě. Nejenže pohádka zaujme dětskou pozornost na celou hodinu a půl, nýbrž v sobě skrývá řadu poučných momentů. Třeba, že se cizím lidem nedá věřit nebo že pomáhat si navzájem je velmi záslužná činnost. 

Hodnocení na ČSFD – 87 %

Sněhurka a sedm trpaslíků (1937) trailer

Shrek

Kdo by neznal animované pohádky o zeleném a dobráckém zlobrovi Shrekovi, která na plátna kin vtrhla v roce 2001?  Nebylo by načase se Shrekem seznámit také vaše děti? Spolu s ním a s neodbytným oslíkem se děti vydají na chrabrou výpravu za záchranou princezny Fiony. Ta ale není jen tak ledajakou princeznou. Ani Shrek totiž není běžnou pohádkou. Fiona je napůl zlobryně, a proto má pro Shreka a jeho zapšklost proti celému světu velké pochopení. Ti dva se do sebe na cestě do království samozřejmě zamilují a pohádka končí možná jinak, než by leckdo předpokládal… ale na to už se budete muset podívat sami. V pohádce nechybí humor, který pobaví nejen děti, ale i dospělé.

Hodnocení na ČSFD – 87 %

Shrek (2001) trailer

Příšerky s.r.o.

Animovaná pohádka Příšerky s.r.o na sebe strhla pozornost už v roce 2001, kdy vznikla. Je to pohádka o příšerkách, které žijí mimo planetu Zemi. Zdálo by se, že příšerky budí hrůzu v dětech, ale v tomhle případě je tomu naopak. Malá holčička Boo se totiž nedopatřením dostane do světa příšerek a ty budou mít co dělat, aby si s nečekanou vetřelkyní poradily. Jednooká příšerka Mike a Sully, která vypadá jako přerostlý lední medvěd s rohy, dělají vše pro to, aby se malá Boo vrátila zase zpátky do svého pokojíčku, odkud se ztratila. 

Hodnocení na ČSFD – 85 %

Příšerky s.r.o. (2001) trailer

Hledá se Nemo

Australsko-americkou animovanou pohádku Hledá se Nemo z roku 2003  musíte vidět, pokud si potrpíte na podmořský svět. Pod mořskou hladinou se totiž celé dobrodružství odehrává. Příběh začíná tím, že si vášnivý potápěč v moři uloví krásnou rybku. Tou rybkou není nikdo jiný než hlavní hrdina příběhu Nemo. Toho si potápěč odnese k sobě domů do akvária. Jenže Nemo má svého starostlivého otce, který se po něm okamžitě začne shánět. Na výpravu s sebou přibere také zapomnětlivou rybku Dory. Doprovázet ho však budou další zvířátka, třeba želvy, žraloci, racci… najdou nakonec Nema? A jak se na souš vlastně dostanou? Tak na to se podívejte!

Hodnocení na ČSFD – 86 %

Hledá se Nemo (2003) trailer

Toy Story: Příběh hraček 

 Americká animovaná pohádka Toy Story: Příběh hraček z roku 1995 by mohla být pro vaše děti ponaučením, aby se lépe staraly o své hračky. Ukazuje totiž příběh kluka Andyho a jeho hraček, které ožívají pokaždé, když malý kluk spí. Hlavními hrdiny je figurka ve skafandru Buzz Rakeťák a figurka kovboje Woody. Mezi těmi dvěma zpočátku panují rozbroje, ale pak okolnosti ukážou, že bude lepší táhnout za jeden provaz. Nedopatřením se totiž hračky ocitají u sousedova kluka, o kterém je známo, že hračky ničí. V pohádce nechybí napětí ani poučení.

Hodnocení na ČSFD – 85 %

Toy Story: Příběh hraček (1995) trailer

Doba ledová

Animovaný dobrodružný film Doba ledová z roku 2002 je něco, co ve svém čase v kinech nemělo obdoby. Příběh mamuta Manfreda, šavlozubého tygra Diega a lenochoda Sida potěšil malé i dospělé a doporučit vám ho můžete i dvacet let po jeho vzniku. Pohádce nechybí humor ani napětí.  Hluboký a za srdce chytající příběh o přátelství mezi zvířaty, která se běžně moc nemusí a která se rozhodla vrátit lidské mládě lidem, ačkoliv to pro ně může být nebezpečné, se zkrátka nikdy neomrzí. Pohádka se neokouká ani po několika shlédnutí, o což se mimo jiné stará také snaživá veverka, která nemá na práci nic jiného, než dostat do bezpečí svůj milovaný žalud.

Hodnocení na ČSFD – 84 %

Doba ledová (2002) trailer

VALL-I

Animovaná pohádka VALL-I o uklízecím robotovi z roku 2008 přinesla do tehdejšího repertoáru animovaných pohádek svěží vítr. V pohádce sice chybí princezny, princi i draci, o dobrodružství a lásku však není nouze. Pohádka vypráví o robotovi jménem VALL-I, který jako jediný zůstal na planetě Zemi, na které už lidé nežijí. Planeta je zanesená odpadky a VALL-I je posledním robotem, který úklid ještě poctivě vykonává. Zdá se, že tuhle činnost bude osaměle, respektive se svým kamarádem švábem, dělat až do konce svých dnů. Pak se ale ukáže, že jeho život bude o dost pestřejší. Potká robotku Evu a zamiluje se do ní. Kromě toho najde zelenou rostlinku, která je nadějí nejen pro něj, ale i pro celou planetu Zemi.

Hodnocení na ČSFD – 85 %

VALL-I (2008) trailer

Zootropolis: Město zvířat

Zootropolis patří mezi novější animované pohádky.Je z roku 2016 – Zootropolis: Město zvířat je tak trochu dětskou detektivkou. Hlavní roli v ní má králičí strážnice zákona Judy Hopkavá, která musí ostatním zvířátkům z policejního sboru ukázat, že na svou práci má všechny potřebné předpoklady. Protože je však případ, který vyšetřuje, opravdu obtížný, musí se spojit s mazaným lišákem Nickem Wildou. Spojení králíka a lišky v pohádce je nejen humorné, ale ukazuje i na to, že co se škádlívá, to se rádo mívá a také že není radno tvořit a udržovat předsudky.

Hodnocení na ČSFD – 84 %

Zootropolis: Město zvířat (2016) trailer

Na vlásku

Animovaná pohádka Na vlásku z roku 2010, v níž vystupuje krásná a tak trošku trhlá princezna Locika, pohledný a všemi mastmi mazaný lupič Flynn, vtipný kůň a chameleon, pobaví nejen děti, ale i dospělé. Začíná to jako klasická pohádka, kdy je princezna držena ve věži, hned nato však divák pochopí, že o úplnou klasiku nejde, což je dobře. Jak dopadne dobrodružství hlavních postav a najde Locika svůj pravý domov?

Hodnocení na ČSFD – 84 %

Na vlásku (2010) trailer

Ledové království

Ledové království z roku 2013 diváky vtáhne do země věčné zimy a odhalí jim tajemství dvou krásných sester Anny a Elsy. Elsa je zakletá a má v sobě obrovskou moc, která ji na chvíli svede na scestí. Naštěstí má svou milovanou sestru Annu, která ji se svými kamarády přivede zpět.

Hodnocení na ČSFD – 76 %

Ledové království (2013) trailer

V hlavě

Animovaná pohádka V hlavě, která vznikla v roce 2015, je o životě mladé dívky Riley, jejíž emoce jsou v pohádce zhmotněné a ztvárněné do dalších postav. Děti, ale i dospělí, kteří se na pohádku rádi podívají, tak mohou vidět Radost, Strach, Hněv a další emoce, mezi kterými nastává zmatek ve chvíli, kdy se Riley se svým otcem přestěhuje do San Franciska a musí se vypořádat s novou školou, městem a kamarády.

Hodnocení na ČSFD – 81 %

V hlavě (2015) trailer

Úžasňákovi

Animovaná komedie Úžasňákovi z roku 2004 ukazuje, jaké to je být bývalým hrdinou, který svou milovanou práci musel pověsit na hřebík. Rodina Úžasňákových se snaží žít normální život, s čímž ale musí přestat ve chvíli, kdy jsou povoláni do další mise. Ukáže se, že adrenalin a napětí je to, co jim už dlouho chybělo. Ale zvládnou se vrátit zpět ke svým superschopnostem?

Hodnocení na ČSFD – 84 %

Úžasňákovi (2004) trailer

Madagaskar

Animovaná pohádka Madagaskar z roku 2005 dětem ukáže, jak to asi vypadá, když ze zoo uteče lev, hrošice, žirafa a zebra. Zebře Martymu se stýská po opravdové divočině, a tak se rozhodne, že ze zoo uteče, aby se do ní podíval. Namísto rozlehlých pastvin však narazí na džungli newyorského velkoměsta. Jak si s ní on a jeho kamarádi poradí a podaří se jim vrátit zpět do zoo?

Hodnocení na ČSFD – 76 %

Madagaskar (2005) trailer

Auta

V roce 2006 bylo v kinech slyšet burácení motorů z animované pohádky Auta, která doteď poutá pozornost dětí. Přináší s sebou dobrodružství červeného závodního autíčka Bleska McQueena, které žije jen závoděním a sbíráním trofejí. Pak se ale zatoulá mezi ostatní auta a přichází na to, že na světě existují i podstatnější věci, než je vyhraný závod.

Hodnocení na ČSFD – 82 %

Auta (2006) trailer

Život brouka

Animovaná pohádka Život brouka z roku 1998 děti přenese do říše hmyzu, ve které  není o drama nouze. Pořádně horké chvilky zažije hlavní hrdina mravenec Flik, který se rozhodne ochránit své mraveniště před hordou zlých kobylek. Najme proto brouky válečníky a myslí si, že je tímto celá situace vyřešena. Jenže pak se ukáže, že zdánliví válečníci jsou jen cirkusáci, kteří s opravdovým bojem nemají žádné zkušenosti. Jenže boj je nevyhnutelný. Jak si s tím hlavní hrdinové poradí?

Hodnocení na ČSFD – 75 %

Život brouka (1998) trailer

Hledá se Dory

Animovaný příběh Hledá se Dory z roku 2016 zavádí své malé i velké diváky znovu pod mořskou hladinu mezi rybičky Dory, Marlina a Nema. Tentokrát se však veškerá pozornost stáčí k Dory, která si vzpomene, že kdysi měla rodiče a hodlá je vypátrat. Problém však je v tom, že ti mohou být kdekoliv, a tak nezbývá, než se vydat na strastiplnou a dobrodružnou cestu, na které Dory a její kamarádi zjistí, že ze všeho nejdůležitější je rodina a přátelé.

Hodnocení na ČSFD – 73 %

Hledá se Dory (2016) trailer

Animované pohádky Disney

Coco, VALL-I, Zootropolis: Město zvířat, Na vlásku, Ledové království, V hlavě, Hledá se Dory

Máte i vy nějaké oblíbené animované pohádky? Napište nám je do komentářů 🙂

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3.9 / 5. Počet hlasujících: 11

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky