bylinky na psychiku

Bylinky jako pomocníci na psychiku

0
(0)

V dnešní době procházíme všichni velmi náročnou situací. Senioři se bojí o své životy, matky s dětmi bojují se školáky v rámci on-line výuky, zároveň se musí postarat o domácnost a často souběžně chodit do práce, tátové od rodin se snaží udržet rodinný rozpočet. Je ale potřeba si najít vždy něco pozitivního a organizmu trochu ulevit. Podívejte se, které bylinky můžete využít pro uvolnění a zmírnění stresu. Jaké bylinky tedy fungují na psychiku?

Meduňka lékařská

Jistě znáte bylinku jménem meduňka, která hojně roste na mnoha zahradách. Její nenahraditelná vůně, ale především účinky jsou dobrým pomocníkem při celkovém zklidnění a navození správného spánku. Kromě toho uklidní vaše nervy. Velkou výhodou je, že lze podat i dětem.

Levandule lékařská

Krásná, velmi aromatická, fialová rostlinka vás buď okouzlí, nebo ji na chuť nepřijdete. Ověřte si, že vám její vůně nebude vadit. Vhodná je především na uklidnění a navození spánků. Nejčastěji se dává sušená třeba pod polštář, ale nálev z ni také výborný. Nezapomeňte si ji na zahradě vysadit, krásně vám ji zabarví.

Třezalka tečkovaná

Tuto bylinku znaly naše babičky, které ji nakládali do oleje. Vzniknul tak léčivý olej, skvělý třeba na spáleniny. Co se týče psychiku, jde o známé přírodní antidepresivum. Pozor ale na dávkování a kontraindikaci s jinými léky.

Heřmánek pravý

Tato známá bylinka se nepřidává do čaje pro nic za nic. Kromě vůně jsou jeho účinky dobré především pro úzkostné lidi. Lze ji dlouhodobě užívat a opravdu zažene všechny podzimní chmury. Určitě ji vyzkoušejte. Nadchne vás.

Jak namíchat skvělý čaj na uklidnění

Bylinky se nejčastěji používají jako nálev, popřípadě čaj. Ve většině případů se mohou míchat. Můžete si tak dopřát skvělý čaj s meduňkou a levandulí. Nejen že vám provoní celý pokoj, pomůže vám také od špatné nálady a kromě toho vás čeká příjemný a především kvalitní a zdravý spánek.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky