jak se starat o dětskou pokožku
|

Jak se starat o dětskou pokožku?

5
(1)

Jak se starat o dětskou pokožku? To je otázka, kterou si pokládá každý rodič. Důvodem toho je fakt, že dětská a dospělá pokožka jsou dvě naprosto odlišné věci. Tím hlavním rozdílem mezi dětmi a dospělými, co se pokožky týče, je počet vrstev, které pokožka má. Liší se také uspořádání kožních buněk a s tím související odolnost a citlivost.

Podle odborníků je dětská pokožka pouze z jedné pětiny tak silná jako pokožka dospělých. I kvůli tomu opravdu špatně snáší změny teplot a je náchylnější k podráždění. U dětí bychom proto neměli zapomínat na hygienu a s tím spojenou péči o pokožku. Pojďme si víc rozebrat odpověď na otázku “Jak se starat o dětskou pokožku”.

Koupele jednou za dva dny, hydratační krémy denně

Není tomu tak dávno, co byla doporučována každodenní koupel u malých dětí i kojenců. Jenže dnes je tomu úplně jinak. Bylo totiž prokázané, že příliš časté umývání dětí způsobuje vysoušení pokožky. Novorozence a kojence proto umývejte jednou za dva dny, to naprosto stačí. Koupel by zároveň neměla trvat déle než deset minut.

Co se však týče krémů a aplikace hydratačních mastiček, to je však každodenní starost. Mastičky mažeme po celém těle čili ji nanášíme jak na zadeček a krk, také na tvářičky a jiné části těla.

Na opruzeniny jen pudr neplatí

S čím mají rodiče kojenců a novorozenců velký problém, jsou opruzeniny. Většina lékařů doporučuje pudr, ale dětský pudr mnohdy nestačí. Zapotřebí je vsadit ještě na obnovující krémy, které mají antibakteriální účinky. Pudr totiž sice zbaví opruzenin, ale nezatočí se začervenalou a podrážděnou pokožkou.

Pozor na netestované produkty

Jelikož je dětská pokožka daleko náchylnější než pokožka dospělého člověka, je nutné, abychom při výběru produktů přistupovali k těm, které jsou dermatologicky a pediatricky testované. Mastičky by neměly mít příliš mnoho alergenů, konzervantů ani barviv.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak poznat, že miminko neslyší

Jak vybrat správný dětský kočárek

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky