Somnium SpaceDecentraland virtual world

Somnium space – VR

0
(0)

Rozvinutá blockchain ekonomika, pestrý a interaktivní svět, ve kterém lze dělat téměř vše. Zní to skvěle? Tak tohle je virtuální realita v podání českého projektu Somnium Space. Vize týmu je vytvořit zcela nový svět, kde si uživatelé mohou vybudovat své virtuální místo k životu, práci, hraní, obchodu, nákupu pozemku a vytváření dalšího obsahu.

Jak Somnium Space funguje?

Vývojáři se snažili vytvořit nejen interaktivní virtuální svět, ve kterém lze dělat cokoliv. Ale také co nejsnadnější způsob podnikání bez zbytečné byrokracie, kterou známe z našeho světa. To je možné díky blockchain ekonomice, která funguje na platformě kryptoměny Ethereum. Díky transparentnosti tohoto systému je možné nejen vlastnit cokoliv, co si vytvoříte, ale je i možné prodávat svá digitální aktiva na otevřeném trhu a vydělávat na svých virtuálních pozemcích a předmětech

Ve světě Somnium se může každý uživatel pomocí svého avatara spojit s jakýmkoliv jiným uživatelem. Během několika sekund tak mohou obchodovat s nezaměnitelnými tokeny (NFT) a kryptoměnou CUBE, o kterých si povíme dále. Každá transakce je rychlá, bezpečná, transparentní

Jak se do Somnium Space připojit?

Jedna z velkých výhod tohoto českého metaverse projektu je podpora připojení přes více platforem. Není problém se do tohoto světa připojit klasickým smartfounem, notebookem nebo stolním počítačem.

Stejně tak je univerzální i používání VR souprav. Zaručeně bude fungovat třeba na populárních headsetech Oculus nebo Vive. K dispozici je dokonce také snímač celého těla, prstů, rtů a očí pro ještě intenzivnější zážitek z virtuálního světa od firmy TeslaSuite. A to není vše. Tvůrci si chystají další esa z rukávu, jako je třeba podpora multismyslových masek pro čichové vnímání.

Somnium Space může být vaším koníčkem i prací zároveň

Krom toho může být spravování pozemků a nemovitostí v Somnia světě samostatným projektem pro nadšeného počítačového kutila. Není potřeba žádné veliké vědy a developerů pro stavbu budovy nebo nastavení systému kreditních karet. Tvůrci platformy umožňují komukoliv ze zkušenějších uživatelů nahrávat i kompletní scény, animace a skripty na jejich virtuální pozemky pomocí Somnium Software Developer’s Kit

Co všechno můžete v Somnium Space dělat a tvořit?

Streameři mohou založit virtuální studio a dopřát svému publiku a fanouškům možnost alespoň virtuálního nahlédnutí do jejich světa. Společnosti mohou vytvořit prezentaci svého obchodu a najít si tak více potenciálních zákazníků. Vývojáři her zde mohou dát na obdiv ukázky ze svých her, nebo i nabídnout plnohodnotný herní zážitek.

Umělci mohou prodávat třeba obrazy, avatary a jiná digitální aktiva v podobě NFT. Školy, univerzity a jiné instituce zde mohou vést své žáky ve vyučování a kurzech. Díky jednoduchému obchodnímu systému je Somnium Space vhodné místo i pro sběratele NFT, kteří s nimi zde mohou obchodovat.

Jaké jsou zde druhy zábavy?

Volnočasových aktivit je zde mnoho. Není problém si třeba zajít na túru do hor nebo na rande do kina. Rádi sledujete hvězdy? Proč se s příteli nesejít ve virtuálním planetáriu? Možností je už teď spousta a další budou přibývat.

Kdo za projektem stojí?

Firma Somnium Spaces, sídlící v Praze, se vytvářením kyber prostoru věnuje od roku 2017. Artur Sychov, který je zakladatelem a současným šéfem této společnosti, byl do virtuální reality zapálen již od mládí. Ale teprve až první generace VR brýlí od HTC Vive ho utvrdila v tom, že je právě tohle budoucnost a chce se jí naplno věnovat.

Z pozice realitního makléře však nebylo jednoduché dostat se do pozice vývojáře VR světa, a tak musel najít další lidi. Mezi ně patří i Vítek Půr, který se na projektu významně podílí.

Jaké jsou jejich plány?

Artur Sychov i Vítek Půr, hlavní tvůrci Somnium Space, jsou zastánci toho názoru, že do budoucna bude mnoho VR světů, se kterýma ale nechtějí soupeřit, nýbrž s nimi chtějí spolupracovat. Proto se jejich pozornost ubírá na stavbu „mostů“ mezi různými světy od jiných výrobců. Přestane vás bavit Somnium Space? Nevadí. Udělejte si výlet do NeosVR, ale nezapomeňte se vrátit, protože váš pozemek v Somnium musí někdo opečovávat.

Další významný plán je implementace multi-senzorové masky. Díky ní si budete skutečně moct přičichnout k vůním z virtuálního světa. Krom toho se firma chystá také do výroby vlastních VR headsetů.

Do světa se také nově integruje kryptoměna Solana. Ta je stále více oblíbenější a své jméno na trhu si upevňuje díky ultra rychlým transakcím, jenž jsou základem dobře fungujícího metaverse.

Jaká měna se v Somnium Space používá?

Obchodovat zde můžete s CUBE tokeny. Jsou postaveny na standardu ERC-20, což je nejjednodušší i nejefektivnější standard na bázi etherea, který uživatelům usnadňuje transakce. Můžete s nimi platit třeba za vstupy do interaktivních arkád nebo zábavních parků.

Je také vhodný pro všechny druhy plateb elektronické povahy, jako jsou nákupy a prodeje pozemků či jiných předmětů ve formě NFT. Jako příklad si můžeme uvést situaci, kdy se chystáte u vás na pozemku uspořádat rockový koncert. Vstupenky na něj byste mohli prodávat jako NFT. Údajně by neměli být spekulativním finančním nástrojem. Jejich cena by se měla pohybovat kolem jednoho dolaru.

Kde CUBE coiny koupit?

Tuto kryptoměnu nelze přímo koupit za fiat peníze. Nicméně lze si ji snadno koupit tak, že nejprve koupíte bitcoiny z jakékoli fiat-to-crypto burzy a ty následně směníte za CUBE tokeny.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky