líčení

10 tipů na líčení pro začátečníky

4.5
(2)

Každá z nás má občas potřebu líbit se a cítit se víc žensky. Toho se dá dosáhnout mimo jiné i vhodným líčením. Jenže jak na to, pokud líčení považujete za španělskou vesnici?

Zde je pár tipů, jak ze sebe neudělat Marfušu, ale naopak stylovou a po vzhledové stránce dokonalou ženu.

Vyberte si správnou řasenku

Věc, kterou většina žen vlastní nebo ji alespoň někdy zkusila. Druhů řasenek je na trhu nepřeberné množství, nelze tedy říct, která je úplně ze všech nejlepší. Záleží na tom, jestli potřebujeme řasy prodloužit, získat větší objem a třeba těm šťastnějším z nás stačí prostě jen řasy trošku nabarvit. Jediná rada tedy je – prostě zkoušet.

Nicméně řasy tvoří důležitou část celkového dojmu, jistě jste se už někdy u někoho zalekli třeba takových “pavoučích nožiček”. Navíc řasenka krásně oko otevře

Černá řasenka s tužkou na modrém pozadí, potřeby na líčení - makeup

Linka je oříšek

Na linky existuje mnoho názorů. Někdo říká, že sluší úplně všem, někdo, že jen určitým tvarům očí, typům lidí, barvě pleti a kdoví, co ještě. Pokud sebereme odvahu linku vyzkoušet, je nutné udělat ji ale správně.

Jakou má žena linku, takový má tvar očí. Jde pouze o prodloužení víčka zavřeného oka směrem nahoru k obočí. Pro začátečníky jsou ideální linky ve fixu nebo tekuté linky. Snadno se nanášejí a výhodou je, že se neobtiskávají.

Make-up musí mít správny odstín

Výběr make-upu je pro líčící laiky asi nejsložitější. Je vhodné pro orientaci máznout trošku na hřbet ruky a pro úplně nejpřesnější odstín pak vyzkoušet make-up na hranici mezi spodní čelistí a krkem, vyjít ven a na denním světle se podívat do zrcátka.

Korektor je zachránce

Korektor používáme trošku světlejší než je barva make-upu a dáváme ho vždy až na make-up. Používá se na zakrytí nedostatků pleti a na kruhy pod očima. K překrytí kruhů nanášíme korektor do tvaru trojúhelníku směrem ke špičce nosu.

Pudr líčení uzamkne

Pudr nám celé líčení pleti uzamkne. Nejjednodušší řešení je použít kompaktní pudr. Je bez barvy, pouze nám pleť krásně sjednotí. 

Štětec na makeup

Tvářenka dodá obličeji život

S tou musíme být velmi opatrní. Věřte, že je nejvhodnější je úplně ten nejběžnější, nejnudnější odstín.

Rozjasňovač pro svěžest

Nejde o nic jiného než světlý stín. Skvělá je tzv. malíčková a prsteníčková metoda, malíčky naneseme stín do vnitřních koutů očí, prsteníčky na lícní kosti. Rozzáří nás a budeme vypadat svěže.

Se stíny opatrně

Ve stínech jsou všechny barvy, co na světě existují. Na základní líčení bohatě stačí základní barvy.

S obočím to nijak nepřehánějte

Rám obličeje. Obočí má za sebou mnoho módních trendů, dnes je opět v módě přirozenost. Není úplně nejlepší ho odbýt, ale ani to s ním přehnat. Nejjednodušší použití má gel na obočí a tužka. Odstín vybíráme podle odstínu barvy vlasů nejblíže u hlavy.

Žena.s kosmetickými pomůckami na makeup - rtěnka, řasenka, korektor

Rty upoutají pozornost

Chceme-li použít konturku, zvolíme stejnou barvu, jako má rtěnka nebo jen o odstín tmavší. Linku kreslíme těsně nad okraj rtů, ne výš, to není cesta k vytvoření plnějších rtů, ač se to tak může zdát. 

Vybrat si můžeme opět z obrovského množství rtěnek a lesků, které volí každý podle jeho gusta. Je jen dobré dát si pozor, aby se barva rtů nepřebíjela s líčením očí. Buď máme výrazné oči nebo rty. Ne obojí.  

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak si šetrně natočit vlasy bez kulmy a žehličky
Jak se starat o nehty, aby byly zdravé, pevné a krásné

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.5 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky