Jak se zbavit nevzhledných kruhů pod očima

Jak se zbavit nevzhledných kruhů pod očima

5
(1)

Vznik kruhů pod očima nemusí ovlivňovat pouze nekvalitní spánek či stres, ale také dědičnost, málo tekutin a mnoho jiného. Někdy se vám může zdát, že více bojujete s kruhy než s akné. Věřte, že jistě nebudete sama. Zbavit se nadobro kruhů pod očima může být pěkný oříšek, ale vy to dokážete pokud zjistíte, proč kruhy vznikají, a co je způsobuje, a jak s nimi lze bojovat.   

Proč kruhy pod očima vznikají

Kůže pod očima je velmi tenká, neobsahuje totiž tukové buňky jako jiná kůže na obličeji či na těle. Navíc se přesně v těchto místech nachází malé cévy a lymfatické žlázky. Pokud tělo začne postrádat vodu nebo kyslík, proudění krve na těchto místech probíhá pomaleji, krev je tmavší a tím pádem vznikají tmavé kruhy pod očima. Jelikož je zde kůže tenká, vše lze lépe zahlédnout pouhým pohledem. Někdy se stane, že kruhy pod očima mohou být dědičné a pak můžete dělat cokoliv, stejně vás budou trápit. 

Možné příčiny vzniku kruhů

Pokud málo spíte, mohou se objevit kruhy pod očima. K tomuto jistojistě patří i pití alkoholu nebo kouření. K dalším příčinám vzniku kruhů přispěje i nekvalitní jídelníček – nevyvážená strava s nedostatkem důležitých pro tělo prospěšných látek, především vitamínu C, železa a zinku. Někdy může být viníkem senná rýma, mechanické dráždění nebo vážnější onemocnění – anémie nebo onemocnění ledvin. Poslední příčinou může být i stres a s ním spojené pocity úzkosti.  

Pomůže pohyb a masáže

Neděláme si legraci, na kruhy pod očima bude účinně působit pohyb a masáže. K tomu můžete využít mandlový, olivový nebo kokosový olej, pomocí kterého budete mírným masírováním či poklepáváním od nosu k vnějšímu koutku očí mnout a lehce masírovat. Tímto rozproudíte průtok lymfy. Pokud nebudete masírovat poklepáváním, rádi bychom vás upozornili, abyste kůži pod očima nenapínali a nemasírovali ani víčka. Jakmile zvládnete masáž, začněte i s obličejovou gymnastikou. Na internetu existuje velká spousta návodů a videí, která vám s gymnastikou pomohou.  

Babské rady na kruhy pod očima, které vždy zaberou

Vždy mějte na paměti, že oční okolí má jemnou kůži, která podléhá alergickým reakcím nejčastěji, proto buďte velmi obezřetní. Jaké ingredienci z domácí lékárničky pomohou s kruhy pod očima? 

  • Mandlový olej – Tento pomocník zajistí vypnutou kůži kolem očí a celkové rozjasnění tónu kůže. Stačí, když každý den před spaním nakapete pod oči pár kapek oleje a jemně bříšky prstů budete místo pod očima masírovat.
  • Bramborová šťáva – Zní to jako klišé, ale již naše babičky tuto šťávu používaly na kruhy pod očima a nejen na ně. Šťáva z brambor obsahuje vitamin C, ale i bělící sloučeniny. Bude stačit, když nastrouháte brambor a vymačkáte z něj vodu. Do získané vody namočte tampony a položte je na kruhy pod očima. Nechte deset minut působit. 
  • Drožďovo-mléčná maska – Stejně jako brambor, má i mléko bělící schopnosti. Navíc kůži zjemňuje a tonizuje. Ve spojení s droždím bude vaše pleť zklidněná a vyživená. Stačí, když v troše mléka rozdrobíte jedno droždí a vzniklou pastu natřete pod oči. Nechte působit pár minut a setřete. 

Zpomalte a zlepšete životní styl

Pokud pravidelně zažíváte stres, chodíte pozdě spát a máte sedavé zaměstnání, vaše pleť vám tímto způsobem dá znamení, že byste měli zvolnit a ubrat alespoň na nějaký čas. Doporučujeme také začít zdravě jíst a hýbat se. Nezapomínejte na vitamin C a rutin, který najdete v pohance. Nezapomínejte ani například na bobulovité plody, jablka papriky a jiné potraviny, které podporují tvorbu kolagenu v těle. K tomuto snižte obsah soli a pokud kouříte, snažte se přestat. Po pár týdnech nekouření se vaše pleť zlepší a budete krásní. Těmito způsoby se nejen zbavíte kruhů pod očima, ale také budete bojovat proti jejich vzniku.  

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky