Bolesti zad

Jak předejít každodenním bolestem zad

3
(1)

Bolesti zad dnes trápí většinu Čechů, zejména pak těch, kteří mají sedavé zaměstnání. Předcházet bolestem zad lze přitom mnoha způsoby a ne všechny musí nutně zahrnovat náročnou fyzickou aktivitu. Možná budete sami překvapeni, jak málo stačí k rozlučce s bolestmi zad nadobro.

Pohyb je základ

Bolesti zad často pramení z ochablého středu těla. Důležité je proto posilovat core (střed těla), a posilovat flexibilitu zádových svalů. Skvělý je třeba SM systém, ale můžete si třeba jen zajít zaplavat, na jógu nebo na procházku. Pohyb zlepšuje kondici a ta jednoznačně bezbolestnému životu napomáhá. Díky pohybu navíc udržujete v mezích svoji tělesnou hmotnost, což může k eliminaci bolestí zad také významně přispět.

Pomoci může i nábytek

Vhodná židle, ideálně balanční, s výkyvným sedákem na pružině dokáže zejména při sedavém zaměstnání téměř divy. Díky komfortní židli si totiž zajistíte i při osmihodinové směně pohyblivost pánve, čímž zpevníte břišní i zádové svaly. Páteř tak bude udržována stále ve správné poloze a k bolestem nebude důvod.

I na obyčejné židli ale můžete zádům ulevit, pokud si sednete správně -s koleny níže než zadek, a v maximálně půlhodinových intervalech se krátce projdete či protáhnete. Od věci nemusí být ani pořízení speciálního sedáku či masážní opěrky, pokud jsou bolesti zad dlouhotrvající.

Naučte se relaxovat

I dostatek odpočinku může být překvapivým zdrojem úlevy od bolestí zad. A to ať už se rozhodnete natáhnout se do postele a ulevit tak páteři od vertikální polohy, nebo se zkrátka budete věnovat svým koníčkům.

Za bolestmi zas totiž může stát i nahromaděný stres, který právě při volnočasových aktivitách odbouráváme. Nenechte si tedy bolestmi zad nikdy zkazit den a do oblíbených aktivit se vrhejte s chutí. Třeba budete překvapeni, jak rychle bolesti zmizí.

Kupte si nové boty!

Zejména pokud trávíte většinu času dne na nohou, nepodceňte kvalitu obuvi. Připlaťte si za ortopedickou obuv, která podpoří správné držení těla při chůzi i ve stoje.

KAM DÁL? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky