Jak se zbavit vší

Co zabírá na vši a jak se jich zbavit

5
(1)

Vši mohou nepříjemně potrápit každého člověka. Pokud jste vši neměli, buďte rádi, protože nevíte, co tento proces vyžaduje za trpělivost a péči. Jestliže se vši u vás objevili poprvé, je důležité se zaměřit na to, co byste měli udělat pro stoprocentní odstranění. Rozhodně nebudou stačit jen speciální přípravky. Vši se totiž mohou následně velmi rychle vrátit. Převážně ve školách jsou vši věčným bojem. Prakticky každá škola zažila tyto problémy.

Jak by se měl člověk zachovat a na co se zaměřit, aby se jich zbavil? Pojďme se na to společně podívat.

Co zabírá na vši a jak se jich zbavit?

Nemusíte se bát toho, že byste se museli nechat ostříhat. Dnešní doba nabízí několik přípravků, které vám pomohou se tohoto problému zbavit. Tím však odstraňování nekončí. Je důležité zkontrolovat celou rodinu. Proces by měl podstoupit každý. Vezměte si speciální přípravky na odstranění vši, a to včetně šamponu. Aplikujte jak samotný šampon, tak přípravek, který odstraňuje vší. Následně proveďte česání pomocí kartáče nebo hřebenu, jež je určen rovněž na odstraňování vší. Proces je potřeba několikrát opakovat. Zaměřte se na to každý den.

Vši mohou přežívat i mimo hlavu

Jak jsme již naznačovali v předchozím odstavci, rozhodně to není o tom, zaměřit se jen na hlavu. Vši mohou přežívat i mimo hlavu. Pokud se zaměříte jen na odstraňování vši z hlavy, mohou se snadno vrátit. Co tedy musíte udělat pro stoprocentní odstranění? Je nutné udělat další hygienická opatření.

Důkladně vydrhněte své hřebeny a kartáče. Veškeré ložní prádlo, gumičky nebo čepice vyperte. Čištěním by měla projít i sluchátka. Pokud si dítě hraje s hračkami, které dává k hlavě, musíte vyčistit i tyto předměty. V neposlední řadě dezinfikujte místa, kde se často pokládá hlava. Od sedací sestavy, přes židle až po textil.

Proces znovu opakujte

Mytí hlavou speciálním šamponem a přípravkem je dobré opakovat každý den po dobu jednoho týdne. Výše uvedená hygienická opatření proveďte znovu po jednom týdnu a následně znovu za jeden týden od druhého procesu. Tím se vší zbavíte.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky