Jak efektivně sbalit příruční zavazadlo do letadla? Poradíme vám!

Jak sbalit příruční zavazadlo do letadla?

4.7
(3)

Cestujete s nízkonákladovou společností? Potom si tedy nezapomeňte dobře sbalit příruční zavazadlo – ušetříte hodně peněz. A jistě nám dáte za pravdu, že ušetřené peníze se vám budou hodit.

S ohledem na to, že za velké zavazadlo nechceme doplácet, a že za doplácení zvýšené váhy kufru se neplatí málo, budeme muset veškeré velmi důležité potřeby zabalit do příručního zavazadla, které je zdarma. Ovšem, má to ale svá pravidla! Dejte si na ně pozor a zkontrolujte je společně s námi. 

Pravidla pro balení zavazadla na palubu

Doporučujeme jako příruční zavazadlo nebrat malý kufr – není tvárný a hůře se ponese. Zvolte raději turistický batoh, je tvárnější a na přepravu pohodlnější. Navíc má uvnitř ukryté kapse, které můžete využít k umístění drogerie – šamponů, mýdel a jiných hygienických potřeb. Musíme upozornit, že lahvičky mohou mít maximálně sto mililitrů

Věřte nebo ne, ale do takového turistického batůžku můžete dát i hodně oblečení a ušetřit tak váhu kufru. Například takové kraťasy a tričko můžete velmi skromně poskládat. Nejlepším způsobem bude oblečení svíjet dohromady. Položte na sebe kraťasy i tričko a srolujte je do role a ukládejte je v batohu vedle sebe. Nezapomínejte také na kontrolu, která na letišti proběhne, takže elektroniku a krémy, mějte nahoře. 

Cenné věci

Veškeré cennosti vezměte s sebou do příručního zavazadla. Ať už to je mobilní telefon, doklady, peníze, šperky, vše mějte raději u sebe. Myslete na to, že zavazadlo, které putuje na odbavení, může být poškozeno. Mnohdy se řeší i potíže spojené se ztraceným kufrem. Proto z obou důvodů mějte fotoaparáty, notebooky a jiné cennosti v příručním zavazadle. 

Vlastní jídlo a pití na palubu?

Při balení zavazadla, myslete na omezení kapalin. Mezi kapaliny spadají krémy a další výše uvedené potřeby, ale i nápoje. Veškerá kapalina – gely a jiné, budou na letišti kontrolovány, proto dodržujte maximální objem nádobek 100 ml. Veškeré nádobky byste měli vměstnat do zip sáčku o objemu jeden litr. Druhou možností, jak mít na palubě pití za přijatelnější cenu, je koupit si ho po odbavení v Duty Free obchodech. I tehdy ale doporučujeme rozdělat si jej až usednete na své sedadlo.   

Co nebrat do příručního zavazadla

Jsou ale i věci, které s sebou na palubu brát v žádném případě nesmíte. Mezi takové věci patří: nůžky, nože, vývrtky, ale ani pastelky, zbraně, obušek, paralyzér, ale i hračky vypadající jako bojové zbraně.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na nevolnost při cestování
Jak na letišti: Manuál pro všechny, kteří ještě neletěli

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.7 / 5. Počet hlasujících: 3

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky