Dvě papírové obálky na šedém pozadí

Jak vyrobit obálku z papíru

4
(23)

Potřebujete odeslat důležitý dopis nebo pozvánku? Máte však problém přijít na to, jak to udělat, protože patříte mezi moderní populaci, která využívá počítač nebo chytrý mobilní telefon? Chcete-li zaujmout, zkuste si obálku na pozvánku nebo dopis vytvořit svépomocí. Vámi vytvořená obálka dodá pozvánce na originalitě. Druhá strana uvidí, že jste si s tímto procesem dal určitou práci. Právě originalita se v tomto případě nejvíce cení. Jestliže nevíte, jak takovou obálku vytvořit, nezoufejte. My vám s procesem, jak vyrobit obálku poradíme od A po Z.

Jak vyrobit obálku?

Vezměte si papír o velikosti A4. Ten přeložte na polovinu. Jakmile tak učiníte, cyklus ještě jednou opakujte. Papír tedy budete mít přeložen na čtyři poloviny. Následně papír rozložte. Přeložením vidíte linie, které se vám budou hodit k dalšímu postupu. V této fázi je potřeba papír přestřihnout na dvě poloviny. Jakou stranu na přestřihnutí zvolíte záleží na vás. Zkuste se zaměřit na linie, jež vznikli přeložením papíru. Střih by měl být pokud možno co nejpřesnější. Jedině tak bude vytvořená obálka vypadat hezky.

Oba papíry je nutné přeložit na polovinu. Nyní si doneste ozdobnou lepící pásku, která bude sloužit k zalepení pravé a levé strany. Horní část nechte bez zalepení. Tato část totiž slouží k vložení dopisu nebo pozvánky. Po vložení dopisu nebo pozvánky horší část přehněte, a to tak, aby vámi vložený papír nemohl vypadnout ven. Přeloženou část můžete zalepit pomocí samolepek či nálepek. Postačí vám zalepit pouze střed horní částí. Osoba, která dostane tuto pozvánku tak snáz dopis otevře.

Postupů je několik

Vyrobit obálku lze několika postupy. Postup uvedený výše patří mezi ty vůbec nejjednodušší. Snadno můžete papír kombinovat s ozdobnou lepící páskou a udělat tak obálku podle svých představ. O to více si obálky bude protistrana vážit. Záleží pochopitelně na tom, pro koho je obálka určená a co by dotyčná osoba měla sdělit.

Níže přikládáme několik videonávodů jak si vyrobit vlastní obálky:

Výroba klasické obálky:

https://youtu.be/LW9mstCDYhM

Výroba dekorační obálky:

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 23

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky