Jak si oholit nohy - dohladka a dokonale

Jak si oholit nohy – dohladka a dokonale

0
(0)

Jak si oholit nohy – to je otázka, kterou si pokládá každá žena. Jen málokteré se totiž povede oholit si nohy dohladka a dokonale. Většinou na lýtku nebo stehně zůstanou takzvané “zbytky”, které však zkazí pocit z nového oholení. Pojďme si proto zodpovědět dlouho pokládanou otázku. 

Úvodem je třeba zmínit to, že k odstranění chloupků lze využít dvou metod, a sice epilace a depilace. Zatímco epilace spočívá v odstranění chloupků i s vlasovou cibulkou, depilace odstraňuje chloupky jenom z povrchu kůže. Méně nákladná je druhá možnost čili depilace. K ní v pohodlí domova často přistupujeme. 

Základem je správné a kvalitní holítko

Že už si pár let pokládáte otázku, jak si oholit nohy dokonale a dohladka? Odpovědí je kvalitní žiletka. Pokud totiž budete vlastnit jednorázovou levnou alternativu žiletky, nejen, že se vám nepodaří oholit každou část na noze, ale také si způsobíte nepříjemné podráždění nebo to povede k vysušení pokožky. 

Ať už ale sázíte na nekvalitní jednorázovou nebo na kvalitnější žiletku, nezapomeňte je měnit. V případě těch kvalitnějších alternativ platí, že se vyměňují každé dva měsíce. 

Holte se až po “rozmočení”

Mnoho žen chybuje v tom, že se holí prakticky ihned po vstupu do sprchy nebo do vany. Jenže je dobré přistupovat k holení nohou až v okamžiku, kdy se takzvaně “rozmočíte”. Chloupky totiž změknou čili je daleko snadněji oholíte u samotného kořínku. Navíc se také vyhnete podráždění nebo možnému zanícení. 

Pěna a peeling jako součást holení

Jak si oholit nohy? Jenom s pomocí pěny. Pokud se pustíte do holení bez pěny nebo jenom s mýdlem a vodou, dojde k podrážděné pokožce, která bude taktéž vysušená. Může to dojít dokonce do takového stádia, že začne pálit a svědit. Vyskytnout se mohou i nehezké pupínky červené barvy. 

Po oholení nezapomínejte na peeling, který odstraní neumyté chloupky a odumřelé kožní buňky.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky