Půjčka rychlá vám zajistí finance navíc vždy, když budete potřebovat

Jak a kde si půjčit peníze

4
(2)

Rychlá půjčka vám zajistí finance navíc vždy, když budete potřebovat

Potřebujete peníze navíc? Rychlá půjčka nebankovních společností se o to postará. Právě rychlá půjčka je jejich nejoblíbenějším produktem. Řeší hlavně chybějící finance do výplaty a nečekané výdaje. Lze ji vyřídit přes internet a většinou může být vyřízená už do druhého dne.

Rychlý půjčka patří mezi nejoblíbenější produkty nebankovních společností

Nebankovní společnosti na finančním trhu vyplnily díru, která tam zbyla po klientech, kteří od bank kvůli svému nevyhovujícímu profilu odcházeli s prázdnou. Nebankovní společnosti jsou ve všech ohledech půjčky ke klientům mnohem vstřícnější:

  • neprotahují své klienty skrz SOLUS ani jiné registry dlužníků,
  • nepožadují doložení příjmu,
  • nevadí jim vysoký věk klientů,
  • a půjčují i rizikovým skupinám klientů – k nim patří maminky na mateřské dovolené, studenti, senioři, klienti s nízkým příjmem, dlužníci a podobně,
  • jejich půjčky jsou krátkodobé,
  • snadné na vyřízení,
  • a většinou řešené on-line.

Vyřízení rychlé půjčky je velice snadné

Vyřízení rychlé půjčky je velice snadné a zvládne jej opravdu každý. Stačí disponovat mobilem, internetovým připojením a bankovním účtem. Po vyplněné žádosti a po jejím schválení je převod peněz velice rychlý.

Klient může mít půjčené peníze na bankovním účtu už druhý den. Půjčka ale patří mezi krátkodobé úvěry se splatností maximálně několika týdnů. V případě, že klient nezvládne půjčku splatit v termínu, většinou existuje možnost si zažádat o prodloužení půjčky.

Půjčka rychlá se nejčastěji využívá v případech nečekaných výdajů, v době před výplatou a podobně. I přesto, že se jedná o nejoblíbenější nebankovní produkt, jehož vyřízení je velice snadné a tudíž je půjčka velmi dostupná, měl by si klient dávat pozor na dluhovou past. Do ní se snadno padá, ale těžko se z ní dostává. Jediná výhodná půjčka je ta, která je brána s rozumem.

Půjčka na směnku bez příjmu jako východisko z finanční tísně

Svým charakterem se můžete za půjčku zaručit tak leda vlastním rodičům. Ti si i své případné pochybnosti nechají pro sebe. Jestliže si však chcete půjčit někde jinde, jen vaše krásné modré oči zřejmě poskytovatele půjčky o vašich dobrých úmyslech a schopnosti dodržet dané slovo nepřesvědčí. Buďte proto připraveni, že se vytasí s požadavkem, abyste podepsali směnku. Co to ale půjčka na směnku je?

Směnka jako záruka

Ačkoliv vám může přijít tento krok jako nepodstatná formalita, jen podpis načmáraný na cáru papíru, ve skutečnosti má podepsaná směnka velkou váhu. Je to cenný papír, a to i kdybyste ji napsali na promaštěný sáček od svačiny. Mýlí se, kdo se domnívá, že bez notářského ověření podpis neplatí, naopak, notář vám směnku nikdy neověří, stal by se tím totiž paradoxně jejím ručitelem.

Podepsaná směnka v rukou věřitele je mu zárukou, že z vás půjčku i se smluvenými úroky dostane, i kdybyste se sebevíce vzpírali, a to poměrně rychle, neboť bude mít na své straně celý právní systém.

Dodržujte podmínky!

Vzbuzuje to ve vás obavy? Nemusí, jestliže jsou vaše úmysly čisté. Pokud dodržíte domluvené podmínky a budete věřiteli dluh splácet dle dohody, jednoho krásného dne, až vůči němu své závazky zcela uhradíte, se k vám směnka vrátí. Pak ji můžete – a dokonce byste měli – zničit a dál už na ni nemyslet.

Jak si půjčit na směnku bez příjmu

Pro svou jednoduchost a spolehlivost je směnka běžným zajišťovacím prostředkem úvěrů u řady nebankovních společností a samozřejmým nástrojem ochrany soukromých investorů. Hledáte někoho, kdo vám tímto způsobem půjčí peníze? Pro koho není půjčka na směnku problémem? Na internetu si můžete vybírat.

Jediné, nač je třeba dát pozor, je důvěryhodnost vybraného poskytovatele, neboť směnka se dá velice snadno i zneužít, zejména v případě, že ji podepíšete bianco, tj. nevyplněnou. Kdo vám pak zajistí, že na ni věřitel nevepíše sumu i mnohonásobně vyšší než původní dluh?

Půjčka v rodině jako samozřejmost? Raději velmi opatrně

Obrátil se na vás velmi blízký přítel či dokonce rodinný příslušník s žádostí o půjčku vyšší finanční částky? V současné době je půjčka v rodině (nebo v nejbližším kruhu přátel) samozřejmostí. Jen málokdo si ale uvědomuje, že taková půjčka může úplně rozvrátit i sebevíc dobré vztahy.

Kdo platí, má právo se ptát

Přece jenom jste se rozhodli osobě vám blízké půjčit? Nepovažujte za trapné zeptat se, k čemu mají být peníze určeny, pokud to žadatel neuvedl rovnou. A i toto vezměte v potaz. Je důvod půjčky skutečně rozumný?

Ptejte se, jak a kolik by dotyčný byl schopen splácet, zvažte, zda je to reálné, zda nepřeceňuje své možnosti. Zvažte také, jak blízký vám daný člověk je. Na jednu stranu těm nejbližším má člověk tendenci nejvíce pomáhat, na druhou právě od nich bývá nejtrapnější půjčené peníze vymáhat, nedodrží-li své dané slovo. A nebojte se říci ne, chcete-li. Máte na to právo.

Směnka – oficiální rámec

Zejména jedná-li se o částku, o kterou si nemůžete dovolit přijít, neváhejte dlužníka, rozhodnete-li se jeho žádosti vyhovět, požádat o podpis směnky. Neexistuje jediný důvod, proč by měl odmítnout.

Proč si nechat podepsat směnku? Směnka vám zajistí alespoň jakési zdání důvěry, že to dlužník myslí upřímně. Zdá se vám to přehnané? Ještě jste neviděli v televizi reportáže o zoufalcích, které na pokraj bankrotu nebo až za něj zahnala přílišná důvěřivost a rodinná loajalita?

Peníze mohou rozvrátit rodinu kdykoli, i proto je půjčka v rodině jistým rizikem

Myslíte si, že u vás se to stát nemůže? Jste si naprosto jisti, že o svých dětech, rodičích nebo sourozencích víte absolutně všechno? Opatrně s tou jistotou.

Mnohdy i sami manželé mezi sebou mají celé dlouhé roky finanční tajemství, která jsou teoreticky neutajitelná. Gembleři dokážou tajit stotisícové dluhy až do doby, než k jejich prahu dorazí exekutor, sourozenci jsou schopni servat se pro dědictví pár stokorun do krve. Peníze zkrátka kazí nejen charakter, ale také mohou vzít ty nejbližší.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak ušetřit a vytvořit si finanční rezervu
Jak a kde koupit kryptoměnu Bitcoin?

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 2

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky