Jak se rychle zbavit oparu

Jak se rychle zbavit oparu

0
(0)

Opar je nepříjemným onemocněním, které se objevuje na rtech. Pokud jste ho již v minulosti měli, pak s největší pravděpodobností víte, jak dokáže člověka potrápit. Ačkoliv opar není nijak nebezpečný, pár dnů si s vámi bude nehezky hrát. Kromě svědění vás opar čas od času může nepříjemně zabolet. Většinou se bolest projevuje při otevírání úst, kdy jsou svým způsobem rty v jakési námaze. Jak se rychle zbavit oparu a existují ověřené tipy? Ano, jen musíte jít těmto tipům naproti. Pojďme se na to společně podívat.

Jak se rychle zbavit oparu?

Tyto rady by vám měly pomoct opar rychleji vyléčit. Prvním tipem, jak se rychleji zbavit oparu je citron. Ten nakrájejte na několik plátku a následně je jednotlivě na několik minut přiložte na postižené místo. Citron se pokoušejte po uplynutí pár minut neustále měnit. Citron má především ze začátku léčebné účinky. V případě oparu to platí dvojnásob. Citron ovšem není jediným tipem, jak vyléčit opar rychleji. Jestliže se nepříjemného svědění a občasných bolestí chcete zbavit, poradíme vám, jaké další tipy využít.

Viděli jste své rodiče chodit se zaschlou zubní pastou na rtech? Rozhodně to nedělali z nudy nebo jako módní doplněk. Zubní pasta má podobné léčebné účinky, jako citron. Vymáčkněte si trochu zubní pasty na opar a poté nechte zaschnout. Jakmile zubní pasta zaschne, nechte ji na oparu nějakou dobu působit. 

Po splnění tohoto tipu zubní pastu opatrně z místa oparu odstraňte. Proces musí být ovšem velice opatrný, abyste si neublížili a opar se tak naopak nezhoršil. Tím rovněž naše tipy nekončí. Pojďme nahlédnout na další zajímavý a účinný tip.

Co pomáhá na rychlejší hojení oparu?

Mezi poslední dva účinné tipy patří mléko a vitamín B. Mléko je plné potřebných složek, které pozitivně pomáhají chránit naše tělo před různými viry. Svým způsobem by se dalo mléko označit za protivirové, a tak je dobré ho pít, máte-li na rtech opar. Nemáte dostatek vitamínu B? Jste na opary a vírová onemocnění náchylnější. S tímto faktem přišli vědci, kteří zkoumali různá onemocnění a lidi. Podle nich trpí opary lidé s menším příjmem vitamínu B.

KAM DÁL? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky