Za jak dlouho sroste zlomenina

Za jak dlouho sroste zlomenina

4.5
(6)

Čas od času se může stát, že si člověk zlomí například nohu, ruku nebo prst. Stačí trochu nepozornosti a problém je na světě. Zlomenina není ovšem pouze o tom, aby srostla. Jestliže vás zajímá, za jak dlouho sroste zlomenina, musíte k tomuto problému připočíst také celkovou léčbu. Právě ta by vás měla zajímat. Teprve poté budete moct svou končetinu používat normálně. I když je dobré se i přes to stále šetřit. Zlomenina patří mezi složitější případy, kdy léčba může trvat i několik týdnů. Pojďme se tedy společně podívat na to, za jak dlouho sroste zlomenina a jak dlouho potrvá léčba.

Jak dlouho potrvá léčba jednotlivých zlomenin?

S přesností se nedá určit, jak dlouho potrvá celková léčba. Vždy to závisí na tom, o jaký typ zlomeniny jde. Dále hraje velkou roli také to, jakou část těla máte zlomenou. Jde o zlomeninu ruky nebo nohy? V neposlední řadě bude záviset také na člověku. Každému se zlomenina bude hojit jinak. U někoho to může být pár týdnů, u jiného i pár měsíců, pokud se bude proces špatně hojit. Prozradíme vám tedy, jak dlouho může celkový proces hojení trvat. Je dobré však brát tyto údaje pouze informativně. Jak jsme již naznačovali, u vás může hojení probíhat déle.

Ukážeme si zlomeniny, které patří mezi ty nejčastější. První častou zlomeninou je zlomenina prstu. Ačkoliv se to nezdá, léčí se tato zlomenina v rozmezí od 3 do 5 týdnů. Po zahojení probíhá u většiny pacientů také rehabilitace. Musíte brát potaz v to, že jste se zlomenou částí svého těla nějakou dobu nehýbali. Vše je potřeba vrátit do normálu a neustále tak trénovat, ať už jde o zlomeninu prstu, nohy nebo ruky. Další zlomeninou je zlomenina klíční kosti. Ta se může léčit až 8 týdnů. Nepočítejte ovšem s dobou kratší než 5 týdnů.

Jaké další zlomeniny patří mezi ty časté?

K dalším zlomeninám patří zlomenina vřetenní kosti. Tady se bez rehabilitace rozhodně neobejdete. Samotná léčba potrvá přibližně 3 týdny. Následně se přechází na rehabilitace. Poslední zlomeninou je zlomenina holenní a lýtkové kosti. Léčba těchto kostí je mnohem náročnější na léčbu. Toho si konec konců můžete všimnout i na léčbě, jež trvá až 3 měsíce.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak a kde si půjčit peníze
První pomoc při úrazu elektrickým proudem

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4.5 / 5. Počet hlasujících: 6

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky