kam na cyklovýlet

Kam se vydat na nezapomenutelný cyklovýlet?

0
(0)

Těšíte se až v létě sednete s rodinou na kola a vyjedete vstříc novému poznávání? Ideální vyjížďka je ta, která je mimo město. Nadechnete se čerstvého vzduchu, jistě potkáte nespočet překrásných míst, které nám Česko nabízí, a především budete se svou rodinou. A jak jistě víte, společné chvíle upevňují rodinné vztahy. Využijte krásného počasí a naplánujte si pomocí našeho malého průvodce cyklovýlet, který se bude líbit vám i vašim blízkým. Stačí jen nasednout na sedlo a užívat si krásného výletu. Tak kam na cyklovýlet se vydáte vy?

Barokní cestou na Plzeňsku

Právě severní Plzeňsko je na památky velmi bohaté. Můžete se zde setkat s cyklotrasami Baroko 1, Baroko 2 a Baroko 3. Začátek cyklotras je ve městě Plasy, kde se můžete rozhodnout, jakou trasou vyrazíte. Zda vám bude vyhovovat ta s nižší či vyšší náročností. Každá z tras má kolem čtyřiceti kilometrů. Všechny tři trasy vedou po vyznačených cestách s logem Západočeského baroka. Nechte se okouzlit krásou přírody i barokními památkami. Čeká vás deset odpočívadel, kde si můžete dát svačinu a pokračovat plní energie dále.   

Beskydy

Každý nadšený kolista jistě ocení překrásnou přírodu a čistý vzduch v Beskydech. Vyrazte na speciální trasy MTV regionu Těšínské Slezsko. Kochejte se krásou malebných kopců na česko-polské hranici. Beskydy nabízejí 36 tras o délce 1627 kilometrů, z níž nejkratší má deset kilometrů a nejdelší 94 kilometrů. Stáhněte si cyklotrasy do GPS navigace a užijte si překrásnou vyjížďku. 

Křivoklátsko

Kam na cyklovýlet? Co třeba Křivoklátsko? Křivoklátské cyklotrasy jsou určené především pro statné a zkušené cyklisty. Pro děti do osmi let věku jsou méně vhodné. Jedná se o silniční cyklistické trasy, které obnáší různou složitost. Jezdí se po komunikacích, ale s menším provozem. Cesty jsou rovné a pohodlné. Dorazte do města Hostivice a odtamtud se rozhodněte, kudy přesně povede vaše cesta. Čeká vás tam tabule s informacemi pro cyklisty. 

Malebná vinařská oblast 

Chlouba a krása Moravy vede napříč vinicemi. Jistojistě stojí za to moravskou krásu poznat. Překvapí vás až tisíc kilometrů vyznačených stezek pro cykloturisty. V těchto kilometrech jsou zahrnuty veškeré vinařské oblasti jihomoravského kraje. Tyto stezky jsou jiné, nevedou přímo, ale jsou různě zaoblené, protínají se s jinými stezkami a klikatí se malebnou a barevnou krajinou, která nabízí své půvaby. Na tyto cesty se můžete vydat na silničních, ale i horských kolech. Jestliže máte možnost vyrazit obytným vozem, nemeškejte a začněte plánovat již teď. Morava je překrásná část České republiky, která stojí za prozkoumání. Doporučujeme navštívit Pálavu, Dolní Věstonice a okolní města.   

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky