menstruační houba

Menstruační houba – neobyčejný dámský pomocník

0
(0)

Vložky, tampóny, kalíšky – všechny to známe. Slyšeli jste ale o mořské houbě, která se dá taktéž užívat jako menstruační pomůcka? Ano, i tento čistě přírodní produkt jménem menstruační houba slouží dámám v období menstruačního cyklu. Její používání je pro mnohé pohodlnější než klasické tampóny. Nevěříte? Čtěte dál a i vy se dozvíte, v čem tkví tajemství tohoto přírodního produktu!

Menstruační houba – neobyčejný dámský pomocník

Jedná se o malé mořské houby, které jsou čistě přírodního původu. Žádná syntetická vlákna byste v nich tedy nenašli. Houby nejsou žádný způsobem chemicky upravovány, a tak nezatěžují přírodu. Pokud se tedy rozhlížíte po udržitelnějším způsobu zvládání menstruačního cyklu, menstruační houba pro vás bude jistě správnou volbou. Obsahuje také řadu látek, které jsou pro vaše tělo prospěšné.

Do pochvy se zavádí podobně jako tampóny. Na rozdíl od nich ale nemá tendenci odírat sliznici, a tak je pro vaše tělo i šetrnější. Zavádění je jednoduché a bezbolestné. Houbu stačí namočit, aby změkla a zavést na správné místo. Obrovskou výhodou také je, že nikde netlačí, a to právě díky své měkkosti a hebkosti.

Proč houbu používat

Oproti jiným menstruačním pomůckám má menstruační houba určité výhody. Jednou z nich je nepochybně její přírodní původ. Jak již bylo řečeno, v houbě nenajdete žádné syntetické látky, které by mohli být nějakým způsobem nebezpečné pro vaše tělo. Při správném používání vám jedna houba vydrží až šest měsíců. Cena se pohybuje okolo 150 Kč, což je poměrně výhodné, jestliže si spočítáte běžné náklady, které vynaložíte za běžné menstruační pomůcky.

Nesmírnou výhodou je zajisté také pohodlnost, kterou houba poskytuje. Opravdu snadno se zavádí a po zavedení nikde netlačí. Pokud holdujete pohlavnímu styku během menstruace, mořská houba pro vás bude tou správnou volbou. Právě díky tomu, že vás uvnitř netlačí, nebude vadit ani vašemu partnerovi. Přitom krev nasaje, takže se nemusíte bát nechtěného úniku. Nepočítejte však, že by vás houba ochránila před početím či před přenosem pohlavních chorob.

Menstruační houba – jak vybrat

Na trhu najdete menstruační houby hned v několika velikostech, stejně jako tampóny. Menší houby volte, jestliže je vaše menstruace spíše slabší. Houba menší velikosti pro vás bude tou správnou volbou také, pokud jste ještě nerodili a vaše pochva je spíše úzká. Naopak při silnější menstruace či po porodu volte houbu větší. Jestliže jste zakoupili houbu, která vám velikostí nesedí a je na vás moc velká, nezoufejte. Klidně vezměte nůžky a houbu v mokrém stavu zastřihněte podle vašich představ..

Houby se prodávají v několika variantách, a to v žluté či minerální formě. Minerální houba je hnědá, jelikož je ručně čištěna a není tak proprána od přírodního hnědého barviva. Žluté houby procesem důkladného čištění od tohoto barviva prošly a tak mají nižší obsah minerálů.

Čištění houby

Čištění hraje klíčovou roli ve výdrži houby. Je důležité se o houbu správně starat, aby vám vydržela co nejdéle. Houbu je nutné před a po každé menstruaci vydezinfikovat. K tomu využijete taktéž běžně dostupné přírodní produkty.

Nejběžnějším způsobem je solná koupel, kdy čistící sůl rozpustíte ve vodě a houbu v roztoku následně vyperete. Po vyprání je nutné propláchnout houbu čistou vodou. Místo soli také můžete použít ocet a vytvořit tak octový roztok. Skvěle také funguje roztok z jedlé sody. Správnou hygienou předejdete zánětům pochvy. Hygiena je důležitá, zvlášť během menstruačního cyklu.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky