Kdy dětem začít čistit zuby

Kdy dětem začít čistit zuby?

3
(1)

S prvním zoubkem jistě také přichází otázka, kdo jej našel, je-li to žena, povídačky říkají, že by měla dostat šaty. Ať to tak je nebo ne, zuby jsou často celoživotní problém, když začnou růst první zoubky, mohou nastávat první problémy v podobě bolestí. Někteří na zuby trpí více, někteří zase méně, někdo o nich celý život neví. Součástí správné péče o zuby je také správné čištění, které musí začít již v raném věku dítěte.

Kdy vyrazit na první prohlídku k zubaři?

Většina rodičů si říká, že nemá se zuby problémy, tak proč by je měly mít jejich děti. I přesto jsou pravidelné kontroly u zubaře nutností i pro děti. Nikdy nechoďte k zubaři, až když dítě brečí, že ho bolí zoubek. První návštěva se doporučuje už v 1 roce dítěte, kdy zubař pozná, zda zuby rostou správně a jestli jsou zdravé. Poté choďte na prohlídky pravidelně. Zubaře začnete shánět s předstihem, abyste měli jistotu. Snažte se dítě uklidnit, než půjdete na první prohlídku, někteří zubaři říkají, že je lepší prohlídka se slzičkou, než pláč kvůli kazu a vrtání.

Proč je důležité pečovat o mléčné zuby?

Pro vývoj celkové ústní dutiny je důležitých prvních pár měsíců, kdy se všechno postupně dotváří. Pro takové je důležité i kojení, které tomu pomáhá. Jestliže musíte používat lahvičky od narození miminka, dejte si záležet na výběru správného výběru velikosti savičky. První náznaky čištění zubů jsou důležité v tom, aby dítě dokázalo bez potíží otevřít pusinku, abyste mohli zuby v klidu čistit, posléze také lépe zvládnete prohlídku u zubaře. Péče začíná již přibližně okolo 4 – 6 měsíce, kdy rodiče začínají najíždět na příkrmy. Nezbytně důležité je, aby byly v pořádku i dásně, ve kterých se začnou zoubky prořezávat.

Často se setkáte s názorem, že mléčné zuby nejsou tak důležité, opak je však pravdou. Správná péče právě o mléčné zuby rozhoduje, jakou kvalitu bude mít trvalý chrup. S prvními zoubky také přichází výběr kartáčku, buď můžete zvolit prstový kartáček, který si vložíte na prst a začnete zoubek otírat nebo rovnou nakoupíte zubní kartáček. U dětí je důležité, aby byl lehký, a plocha na čištění byla malá. Nekoukejte při výběru na cenu, často se stává, že dobré kartáčky nejsou nejdražší. Otázkou také zůstává, kdy začít používat zubní pastu. Děti pro začátek stejně pastu okamžitě sní, než si čistí zuby. Pravidelnost čištění zubů by měla být ráno a večer. U dětí, které jsou kojené, byste měli zoubky očistit i po nočním kojení.

Jak vybrat zubní kartáček?

Na trhu je mnoho zubních kartáčků, ze kterých si můžete vybrat. Pro novorozence určitě není vhodné, abyste se poohlíželi po sonickém nebo elektrickém zubním kartáčku. S výběrem buďte pečlivý a domů si můžete přinést zubní kartáčky dva. Jedním budete čistit zuby svému dítěti, druhý mu nechte na kousání, samotné čištění a celkově zvyk, že kartáček je součástí rutiny, že není špatný.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Dětské životní pojištění a proč je důležité
Jak vybrat dětskou autosedačku

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky