Kouzelne vanocni trhy

Nejkrásnější vánoční trhy v okolních zemích

5
(4)

Nebaví vás menší Vánoční trhy v Česku a chcete si nakoupit dárky, které u nás nenajdete? Zajeďte si na Vánoční trhy do zahraničí. V několika městech nacházejících se v okolí českých hranic se konají Vánoční trhy, kde se můžete pobavit, ochutnat místní speciality, naladit se na vánoční atmosféru a především nakoupit hromadu dárků.

Vídeň

Vídeň je hlavní město Rakouska. Vánoční trhy se zde konají každoročně na velkém náměstí před radnicí, která je nazývá Rathaus. Vídeň je velmi pěkné a historické město, kde vás čekají hromady krásně nazdobených stánků v prostředí historické metropole.

Vanocni trhy Viden

Kromě trhů si zde můžete prohlédnout také mnoho dalších atrakcí. Středem města vede ulice Kunststrasse, kde se nachází Vídeňská opera. Je tu také několik krásných gotických kostelů a slavný hotel Sachr, kde můžete ochutnat Sachertorte. Je to skvělý čokoládový moučník s rybízovou marmeládou. Na Vánočních trzích však ochutnáte mnoho dalších specialit, vánoční štolu, různé druhy klobás a vinný punč či medovinu. Nakoupit si můžete vánoční ozdoby ruční výroby, místní produkty jako je med nebo víno a také teplé zimní ručně vyrobené šály nebo čepice. A spoustu dalších řemeslných výrobků.

Zajít si můžete také do ZOO v objektu zámku Schönbrunn. Nebo se podívat na zámek Belvedere, palácový komplex Hofburg či mnohá muzea, která se ve Vídni nacházejí.

Norimberk

Norimberk je krásné město v Bavorsku. Dostanete se tam z Jižních Čech a spatříte velmi pěkné historické město s hrázděnými domky a Norimberským hradem. Prohlídka města opravdu stojí za to. Na náměstí, kterému se říká Hauptmark se konají obrovské trhy. Plochu lemuje budova Staré radnice a impozantní gotický kostel Frauenkirche.

V části Starého města se nachází dům řezbáře Albrechta Dürera, jehož dílo si zde můžete prohlédnout. Zajímavé je také Norimberské muzeum hraček, Zoologická zahrada nebo renesanční zámek Tücherschloss. K ochutnání vybízejí malé norimberské párečky nebo perníky, jež jsou místní tradicí. Nakoupit si zde můžete tradiční řemeslné výrobky, hračky nebo výrobky ze skla.

Drážďany

Drážďanský trh Striezelmarkt je nejstarším trhem, který se v Německu konal, o němž existují historické záznamy. Je pořádán na náměstí Altmark, které je rozlehlé a nacházejí se na něm tři fontány.

Vanocni trhy Drazdany

Samotné Drážďany najdete na straně Severních Čech a cesta vlakem do tohoto krásného města je lemována horami a polabskými údolími. Město bylo vždy perlou Německa. Za doby 2. sv. války byly Drážďany zcela vybombardovány, ale později komplexně obnoveny. Honosí se překrásnými domy a katedrálami. Za návštěvu stojí návštěva komplexu Zwinger, Rezidenčního zámku, paláce Taschenberg a několika zámků a paláců, které se zde nacházejí. Drážďany doslova dýchají historií.

Ani na trzích se rozhodně nebudete nudit. Ochutnáte zde tradiční německou štolu, perníky, párky, domácí preclíky a spoustu dalších místních výrobků. Konají se zde ukázky řezbářských prací a tradičních řemesel, jejichž produkty si můžete také zakoupit.

Krakow

Ani polská strana nezaostává v tradici Vánočních trhů. Trhy se zde konají na náměstí v městě Krakow. Ve Starém městě poblíž náměstí je mnoho významných budov. Mariánský kostel, budova Radnice a Kostel sv. Vojtěcha.

Po prohlídce trhů se můžete také vydat na hrad Wawel a prohlédnout si vzácné gobelíny i exteriéry hradu. Z hradu jsou impozantní výhledy na řeku Vislu lemující Staré město a pás zeleně sloužící k odpočinku v létě a zasněžený v zimě s názvem Planty.

Na trzích je toho mnoho k vidění i ochutnání. Vyzkoušíte preclíky, domácí klobásky, medovinu, svařený punč a místní sladkosti. Nakoupit si můžete výrobky ze dřeva i dalších materiálů. Polskou specialitou jsou výrobky z jantaru, šperky, sošky a mnoho dalších předmětů z tohoto krásného zářivého kamene, které si zde můžete zakoupit jako ideální dárek pro vaše blízké.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 4

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky