NEOS VR

0
(0)

Tento český projekt začal jako pouhá platforma pro vzdělávání ve školách a institucích. Nyní patří mezi největší světové metaverse projekty a získal milionové dotace. Díky čemu si vydobyl své jméno?

Původní koncept, se kterým přišla česká firma Solirax nabízel konfigurovatelné virtuální prostředí. Například Sydneyská univerzita využila této služby pro provoz jejich fakult. Třeba budoucí lékaři si mohli na dálku virtuálně procvičit své praktické dovednosti.

A právě tohle uživatelský velmi přívětivé prostředí, kde není pro nikoho problém vytvořit například operační sál nebo domek na stromě, je klíčovou vlastností pro Neos VR metaverse.

Co je Neos VR?

Podstata tohoto metaverse je prakticky stejná jako téměř jakéhokoliv jiného virtuálního světa na bázi kryptoměn. Vytvoříte si svého avatara a připojíte se mezi komunitu lidí, se kterými můžete komunikovat, vyměňovat si NFT a obchodovat i podnikat s kryptoměnou. Můžete si ale také vyrazit na oddech do muzea nebo do přírody a načerpat trochu té virtuální relaxace.

Možností, které již dnes jdou v metaverse dělat je spousta a každým dnem vývojáři pracují na dalších, třeba ve světě Victoria VR na vás budou čekat originální úkoly, za jejichž splnění získáte peníze ve formě kryptoměn.

Importujte si své vlastní avatary a předměty

Vestavěný „tvůrce avatarů“ umožní každému uživateli si vytvořit vlastního avatara přesně dle svých představ. Fantazii se meze nekladou. Záleží na vás, zda po tomto kyber prostoru běhat v podobě hentai postavičky, nebo raději naberete svou vlastní podobu z reálného světa.

V případě, že se vám nechce piplat s vytvářením vlastního avatara, máte možnost si do hry avatara importovat a pustit se ihned do hraní. Váš avatar musí splňovat pouze jednu podmínku. Jedná se o 3D objekt, takže musí být ve správném formátu, který Neos VR podporuje. Naštěstí jich platforma podporuje poměrně dost, například populární .fbx, .blend, .dxf, a další.

Svého avatara můžete také rozpohybovat, aby napodoboval vaše pohyby v reálném čase a ovládali jste ho celým svým tělem. Od pohybu rtů, sledování očí, mrkání, až po kompletní rozsah pohybu všech končetin. Svět Neos VR totiž podporuje širokou škálu náhlavních souprav a k tomu i širokou škálu příslušenství pro VR. Jako třeba modul pro sledování prstů Leap Motion a HTC Vive Lip tracker pro sledování obličeje, řeči a vyplazování jazyka. K dosažení ovládání celého těla budete potřebovat HTC Virtual Reality Systém Tracker.

Logix jako klíčový software pro Neos VR

Nejen avatary, ale i kterékoliv jiné objekty můžete v Neos VR vytvořit prostřednictvím vestavených programů. Avšak ne vždy je na tvoření nálada, a tak si jakýkoliv 3D objekt do tohoto světa můžete importovat ze svého oblíbeného programu nebo jiného metaverse. Nečinný a neživý objekt někdy nechcete, a proto je vhodné mu určit nějakou funkci a oživit jej. Od toho slouží programovací systém Logix.

Tento programovací software na rozdíl od tradičních softwarů nepracuje s řádkami kódu. Jeho prostřednictvím „programujete“ přímo ve virtuální realitě svět okolo vás díky graficky zpracovanému blokovému systému. Není potřeba znát žádný jazyk ani nic o programování vědět. Vše je názorné a intuitivní a díky podpoře vývojářů se v programu snadno zorientujete. Za chvíli si třeba budete moct naprogramovat vlastní laserový meč.

Kdo za projektem stojí?

Neos VR je projektem společnosti spolu založili Tomáš Mariančík a Karel Hulec. Tomáš, který je zároveň i hlavní designér projektu, začal svoji kariéru v technologiích ve věku dvanácti let. Tehdy dostal svůj první počítač. Začal kutit a hledat nová řešení technických problémů. Během jeho středoškolských let obdržel cenu za čtvrté místo v soutěži Computer Science na Intel ISEF 2012 za jeho experimentální architektury procesorů. Vyvíjel také hry pro Oculus, za které dostal řadu ocenění.

Karel Hulec je futurista a nadšený technický analytik s talentem skloubit podnikání i technologie

v jedno. Do světa kryptoměn vstoupil hned na jeho počátku a ihned začal s investováním a těžením tohoto virtuálního bohatství. Své výdělky dále reinvestoval do dalších projektu souvisejících

s virtuální realitou a decentralizací. Nakonec spojil síly s Tomášem a spolu založili společnost Solirax, která byla ve své době jedním z prvních úspěšných VR startupů na světě.

Jaké jsou plány do budoucna?

Bohužel zde zatím neexistuje žádná ekonomika. Tedy si ve hře nic oficiálně nekoupíte a ani nic nemůžete prodat. Proto je jedním z hlavních dlouhodobých cílů vývojářů vytvořit zdravou ekonomiku, která by lidem umožňovala vydělat si i na živobytí. Měli by zde možnost pro prodej i nákup jakéhokoliv aktiva nebo služby.

V plánu je také nový grafický engine, systém eventů, optimalizace a řada technických vylepšení. Například možnost streamovat plochu obrazovky svého počítače do prostředí Neos VR jiným uživatelům.

Kryptoměna ve světě Neos VR

Oficiální kryptoměnou tohoto metaverse je Neos Credits (NCR). V aktuální verzi Neos VR s ní bohužel není možné oficiálně obchodovat. I přes to ji můžete posílat jiným uživatelům v rámci své soukromé podnikatelské činnosti.

Momentálně tato kryptoměna prochází ICO procesem a máte možnost si zakoupit počáteční emisi vznikající kryptoměny. Její cena se momentálně pohybuje okolo 0,3 dolaru za jeden Neos Credit. Po odkoupení 100 000 NCR se zvedne cena jednoho tokenu o 1,25 %. Maximální počet NCR tokenů je 50 000 000 a očekávaná cena po odkoupení všech tokenů je 29.53 dolarů za jeden NCR.

Kde kryptoměnu koupit?

Nelze ji koupit ihned za FIAT měnu. Nejprve je třeba směnit FIAT za Ethereum. Třeba na směnárně COINBASE. Až Ethereum lze směnit za NRC.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky