Jak správně odvzdušnit topení

Jak správně odvzdušnit topení

0
(0)

Zimní období se u vás s největší pravděpodobností neobejde bez toho, aniž byste odvzdušnili topení. Pokud tak neučiníte, může vaše topení vydávat velice nepříjemné zvuky, které bývají místama až příliš hlučné.

Odvzdušnit topení je tak potřeba a je to zapříčiněno vzduchem, který se v radiátorech nachází. Odvzdušnit topení zvládne pomocí našeho návodu úplně každý. Rozhodně si kvůli této činnosti nemusíte do svého bytu nebo rodinného domu přivolávat odbornou pomoc. Následně se zbavíte nepříjemných zvuků, o kterých jsme vám psali výše.

Proces vám zabere pouhých pár minut.

Jak odvzdušnit topení?

Je dobré vědět, jaké věci k této činnosti budete potřebovat. Připravte si tedy hadr, vysokou sklenici nebo kýbl a odvzdušňovací klíč určen na radiátory (případně šroubovák). Ten si můžete pořídit například v železářství nebo v jiných specializovaných prodejnách. Jeho cena není vysoká, takže se nemusíte bát toho, že vás odvzdušňovací klíč bude stát celou výplatu.

Před zahájením procesu nastavte v bytech radiátory na nejvyšší stupeň. V rodinných domech je naopak zapotřebí vypnout oběhové čerpadlo. Poté vyčkejte alespoň 60 minut, než se do procesu pustíte.

Hadr nyní položte pod radiátor. Unikající voda z ventilu tak nebude kapat na podlahu. Druhou variantou je také omotat ventil. Pokud vám můžeme poradit, první varianta je pro vás, jakožto začátečníka ideální volba. Vezměte si do jedné ruky klíč a do druhé ruky sklenici. Poté nasaďte klíč a nádobu držte pod ventilem. Klíčem je zapotřebí uvolnit ventil. Stačí pouze uvolnit. V žádném případě jej nepovolujte jako šroubek. Hravě bude stačit půl otáčky. Dobrým signálem je syčení, které při povolování uslyšíte. Dávejte si pozor na unikající vzduch. Ten může být horký.

Jak postupovat dále?

Syčení přestává? Z radiátoru začíná unikat voda? Tento proces vám dává znamení, že je odvzdušnění úspěšně za vámi a vy tak můžete ventil znovu uzavřít pomocí klíče. Teď už se nemusíte bát nepříjemných zvuků. Radiátor bude bez problému fungovat tak, jak chcete vy.

Jak otevřít zabouchnuté dveře
Jak vyčistit pračku a zbavit se zápachu nebo vodního kamene

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky