domácí wellness

Jak na domácí wellness

3
(1)

Několikahodinový pobyt ve wellness mnohdy dokáže s tělem i duší provést větší zázraky než měsíční terapie. Kvůli wellness procedurám přitom nutně nemusíte do specializovaného centra. Řadu prvků si bez problému můžete pořídit i k vám domů. Jak by tedy mělo takové domácí wellness vypadat?

Vířivka 

Vířivka je jednou z nejoblíbenějších atrakcí, které lidé ve wellness centrech vyhledávají. Koupit si můžete i svou vlastní, pro libovolný počet osob, s osvětlením i rádiem, aby byl váš požitek dokonalý. Vybírat můžete mezi volně stojící a vestavěnou – dle vlastních preferencí. 

Sauna 

Pokud milujete saunování, sauna by ve vaší domácí výbavě neměla chybět. Pro domácnosti jsou k dostání i rozměrově velmi přívětivé modely, ať už infrasaun, nebo i finských saun. Pokud preferujete sauny s nižší teplotou, ale vyšší vlhkostí, sáhnout můžete i po parní lázni. Ať tak či tak, neobejdete se bez ochlazovací sprchy, nebo stylového vědra. 

Bazén 

Jestliže máte prostoru více, můžete si nechat postavit i domácí bazén – ať už vnitřní, nebo venkovní. I to je běžnou součástí domácí wellness. Pro dostatečný komfort by měl ale každopádně být krytý a vyhřívaný, abyste jej mohli využívat celoročně. Vybavit jej můžete i tryskami, protiproudem nebo skluzavkou – dle preferencí. Samozřejmostí musí být kvalitní filtrace i ventilace.  

Solárium 

Milovníci bronzových odstínů jistě ocení i domácí solárium, které vám umožní opalování v pohodlí domova ve všech ročních obdobích. Volit můžete vertikální i pohodlnější horizontální. 

Solná jeskyně 

Doma překvapivě můžete mít i solnou jeskyni, a to jak tu klasickou, plnou solných krystalů v jedinečném dech beroucím designu, tak i jednodušší přístrojovou solnou jeskyni. Domácí solná jeskyně připomíná přímotop, ovšem ve skutečnosti uvolňuje do ovzduší solné ionty, které přirozeně dezinfikují a likvidují infikované aerosoly a alergeny v domácím prostředí a uklidňují dýchací cesty. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak vybrat vířivku? Jen velikost nerozhoduje
Jak vybrat kávovar do domácnosti

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 3 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky