Kde mohu létat s dronem

Kde mohu létat s dronem

2.7
(3)

Létání s dronem vyžaduje nejenom zkušenosti, ale také i znalost zákonu a pravidel. Pokud si pořídíte dron a následně s ním budete porušovat pravidla a zákony, nemuselo by se vám to vyplatit. V takovém případě totiž hrozí finanční sankce, která nebývá nízká. Při opakovaném porušování pravidel by se trest nemusel týkat jen financí. Je tedy dobré vědět, kde můžete lítat a kde už je to zakázáno. Jedině tak se vyhnete různým postihům, jež na vás při létání s dronem mohou čekat. Dále musíte rozlišovat, zda si pomocí dronu vyděláváte či nikoliv.

Kde létat s dronem?

Dron je bezpilotní letadlo. I přes to však má určitá pravidla. Vždy je to o lidech a domluvě. Na internetových portálech naleznete přesné mapy, které značí místa, kde se s dronem může létat. Rovněž vám tyto mapy povědí o místech, kde je to přísně zakázáno. Výše trestu se poté může odvíjet od toho, v jakých prostorách se s dronem nacházíte. Nemáte ani nejmenší ponětí o tom, jakým místům se vyhýbat? V první řadě jsou to elektrárny a firmy. Určitě byste nebyli nadšení, kdyby vám u vaší firmy létal nad hlavou dron. Firma nemá jistotu, jestli nebyl dron vyslán z jiného důvodu než jen jako zábava.

Pro zobrazení aktuální mapy klikněte na mapu, budete přesměrování na aplikaci Řízení letového provozu

Kde mohu létat s dronem - mapa

screen z webové aplikace Řízení letového provozu, s.p., https://dronview.rlp.cz

Dále se v zakázané zóně nachází letiště. Od letišť byste se měli držet dále. V momentě, kdy porušíte tento zákon, hrozí vám mimo jiné i jiný než jen finanční postih. Na závěr patří do této velké skupiny zakázaných míst také obydlená města. Bez povolení nemůžete létat nad hlavami jiných osob. Člověk by si tak vždy měl sehnat povolení těchto osob. Neznamená to ovšem, že si budete moct létat v Praze. Tady budete potřebovat také povolení města. Rozhodně to není jen o tom, sehnat si povolení všech osob a poté si létat podle svých představ. Toto pravidlo se týká například svateb, jež se konají na bezpečných místech.

Vyřizování a vyřizování

Vyřídit si dnes povolení může být běh na dlouhou trať. Právě z tohoto důvodu se čas od času objeví na scéně osoba s dronem, která nemá povolení létat nad městem nebo jiným místem a i přes to tato pravidla nedodržuje. Vždy se snažte požádat o povolení včas, abyste jej v den akce měli.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak a kde si půjčit peníze
Jak vybrat přenosný plynový vařič

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 2.7 / 5. Počet hlasujících: 3

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky