rostliny do mrazu

Které rostliny na zkrášlení zimního parapetu

5
(1)

Přijdou vám parapety u domu přes zimu prázdné a rádi byste je i přes zimní, mrazivé období zkrášlili? Pro někoho znamená příchod zimy zazimování všech možných truhlíků a květináčků, jiní zase vymýšlí, jaké rostliny budou vhodné pro zkrášlení zimního okna. Máme pro vás několik tipů, ze kterých si vyberou ti, kteří se s rostlinkami na parapetu i přes zimní období nechtějí rozloučit. Jaké rostliny jsou vhodné do mrazu?

Drátovec

Drátovec

Mezi rostliny do mrazu patří i drátovec. Zajímavá rostlinka připomínající šedou drátěnku, a proto si také získala svůj název. Tato rostlinka je původem z Austrálie a její pravý název je Leucophyta brownii. Jedná se o velice povahově zvláštní rostlinu.

Ve skutečnosti jde totiž o letničku, která nemá ráda mráz. Pokud byste ji chtěli zazimovat, museli byste ji umístit do místnosti s teplotou 10-15°C. Je pro vás nepochopitelné, proč ji často vídáte v zimních truhlících, a především před Vánocemi, kdy si drátovec mnozí ozdobí světýlky? Je to tím, že když drátovec umrzne, vypadá stále stejně. Jednoduše nepoznáte, že rostlina uhynula. Je třeba ale počítat s tím, že ji budete s výměnou truhlíků na jaře vyhazovat.     

Vřesovce a vřes

Vřesovec

Pouhým okem vřesovec a vřes nepozná velká většina lidí. Není mezi nimi velký nimi velký rozdíl. Naštěstí se oboum daří i v kyselé půdě, stejně jako mnohým truhlíkovým rostlinkám. Jsou ale závislí na pravidelných zálivkách.

Vřes poznáte podle drobnějších kvítků omotávající se kolem stonku, vřesovec má květy o něco větší a připomínají tvar zvonku. Své místo v podzimních i zimních truhlících si vysloužily právě proto, že vydrží i mráz.

Pokud se stane, že rostlinky uhynou, nepoznáte to na nich. Krásné vřese i vřesovce doplňte v truhlíku pomocí oranžových květin. Tato kombinace bude především pro podzimní období zářit na vašich parapetech.   

Okrasná kapusta

Okrasná kapusta

Chybí vám v zimních či podzimních truhlících trochu barvy a veselosti? Vsaďte na okrasnou kapustu. Velkou výhodou kapusty je její barevnost a vytrvalost. Vydrží celý podzim i zimu zdobit vaše parapety, aniž by se vzhledově výrazně změnila.

A pokud ji umístíte tam, kde nebude velký zimní průvan a bude stát na okenním parapetu, bude radost na ni pohledět. Skvěle vynikne v obložení s břečťanem. Pro hezčí vzhled můžete přidat i přísavník pětilistý i s plody. Dále můžete použít různě barevné květináče, které celek zvýrazní.   

KAM DÁL? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 1

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky