Umely vanocni stromek

Umělý vánoční stromek – výhody a nevýhody

4
(3)

O tom, že jsou Vánoce ty nejkrásnější svátky, nemusí být ani zmínka. Kdo by nemiloval voňavé cukroví, svařené víno, bramborový salát a kapra, který během Vánoc chutná úplně jinak a lépe než běžně v roce. Mimo dobrého jídla se dodržují i některé tradice, jako jsou lití olova, rozřezávání jablíček a také zdobení vánočního stromku. Otázkou ale zůstává, jaký vánoční strom letos zvolíte? Bude to ten živý nebo umělý?  Zaměřme se na umělý vánoční stromek a prozraďme si jeho výhody a nevýhody.

Umělý vánoční stromek a jeho výhody

Jednou z nejhlavnějších výhod je ušetření financí. I přesto, že umělé stromky stojí stejně jako ty živé, ale s tím rozdílem, že umělý koupíte pouze jednou, kdežto živý musíte koupit každý rok nový. 

Další výhodou je, že umělému stromku neopadávají bodlinky. Většinou druhý nebo třetí den začnou bodlinky opadávat, jsou všude a vy jistě nechcete chodit se smetáčkem či vysavačem v ruce a uklízet jehličí vždy, když o strom omylem zavadíte. 

Předposlední velkou výhodou je dokonalá skladnost. Každý umělý strom se dá rozložit na několik částí – kmen na dvě části a větvičky na několik částí. 

Poslední výhodou je velký výběr umělých vánočních stromků. Zde jde především o velikost. Jestliže žijete sami a stromek máte pouze jako dekoraci a tradici, můžete vybírat stromky do jednoho metru. Na druhou stranu pro vícečlennou rodinu je výběr bohatý. Vybírat můžete až do výšky tří metrů a také z různého vzhledu.   

Nevýhody umělého vánočního stromku

Velkou nevýhodou je vůně. Umělý stromek nevoní svěží vůní lesa a výrazné pryskyřice. Ovšem, pokud jste se rozhodli pro neživý strom, netruchlete. Můžete zakoupit vonné klacíky, které zavěsíte na větvičky stromku. 

Po celou dobu, co budete mít stromek v domácnosti, může vonět krásnou vůní jehličí. Je potřeba si ale uvědomit, že i vonné klacíky nenavodí tu správnou voňavou vánoční atmosféru. Také bude strom bohužel chytat větší množství prachu. Větší strom může být větší investice. 

A poslední nevýhodou je, že není vůbec ekologický, jak si mnozí myslí. Jestliže vezmete v potaz energii, která musí být použita na jehož výrobu a použité PVC, tedy výrobky z ropy, jež se nedají recyklovat, ftaláty a jiné chemické látky, asi se nebudete z umělého stromku tolik radovat.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 4 / 5. Počet hlasujících: 3

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky