pořízení domácího mazlíčka

5 důvodů proč pořídit domácího mazlíčka

0
(0)

Pes, kočka, králík, morče, papoušek, anebo rybičky? Je u vás pořízení domácího mazlíčka aktuálním tématem a nemůžete se rozhodnout, zda vůbec a případně kterému dát přednost? Je to správná volba? Přinášíme vám několik důvodů, proč byste si domácího mazlíčka měli pořídit.

Podpoří vaši psychiku

Ať už se rozhodnete pro psa, papouška či jiné zvíře, jistě to prospěje vaší psychice. Zvíře vycítí, kdy máte špatnou náladu, není vám dobře, a to ať po psychické či fyzické stránce. Váš mazlíček vás zajisté nenechá utápět se v depresích a přijde za vámi a podpoří vás svou přítomností. Jakmile začnete vašeho zvířecího miláčka hladit, vaše nálada již nebude na bodu mrazu. A pokud se rozhodnete pro pořízení papouška, jenž se naučí mluvit, mnohdy se i zasmějete.

Zdroj energie

Mnoho studií prokázalo, že pořízení domácího mazlíčka je zdrojem energie. V přítomnosti zvířecího miláčka je člověk nejen šťastnější, ale i výkonnější. Během přestávek při práci si můžete se zvířetem pohrát, pohladit jej a tím tak načerpáte další energii vykonávané činnosti.

Škola zodpovědnosti nejen pro děti

Každé ze zvířat, jenž si domů pořídíte, obnáší spoustu starostí a také péče o něj. Dávat zvířeti pravidelně najíst, chodit s ním ven, stříhat mu drápky, čistit jeho obydlí, navštěvovat s ním veterináře a podobně. Pokud pořídíte mazlíčka vašim dětem, naučíte je tak pečovat o živého tvora, což v budoucnosti mohou uplatnit například při péči o vás ve stáří či o své děti.

Respekt ke zvířatům

Jestliže s vámi v domácnosti již žijí i děti, je koupě mazlíčka také vhodná. Pokud mu jako rodiče půjdete vzorným příkladem, dítě se odmalička naučí, že domácí mazlíček je také součástí vaší rodiny a budou mít větší respekt ke zvířatům.

Více pohybu

Jestliže si pořídíte psa jako domácího mazlíčka, bude nutné s ním pravidelně chodit na procházky. Třeba vás to konečně přinutí, abyste trávili více času venku na čerstvém vzduchu a objevili tak mnoho krás přírody. Pokud ale víte, že na procházky se psem nebudete mít čas, anebo chuť, raději si pořiďte křečka, morče, zakrslého králíka či kočku.

KAM DÁL? MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky