In Karta CD - co to je a kde ji ziskat

In Karta ČD – co to je a kde ji získat?

5
(4)

In Karta ČD je malá modrá kartička, podobná platební kartě, která ve vlacích Českých drah umí doslova zázraky. Kdo ji vlastní, ušetří na jízdném, vyhne se frontám při nákupu jízdenek v nádražích halách nebo se například sveze první třídou doslova za hubičku. Podívejte se, co to ta In Karta vlastně je a jaké jsou její výhody. Využijete ji i vy?

Co je In Karta ČD?

In Karta ČD je bezkontaktní čipová karta Českých drah, která svou velikostí a vzhledem připomíná běžnou bankovní kartu. V této kartě je integrován čip Mifare DESFire ® s anténou.

In Karta ČD může svému majiteli zajistit slevy na jízdenky, může sloužit jako identifikační průkaz pro získání slevy pro děti nebo jako elektronická peněženka. Vlastník této karty může nakupovat levnější jízdenky pro cesty do zahraničí. Karta slouží také jako nosič traťových jízdenek, jízdenek zakoupených na e-shopu a některých časových jízdenek integrovaného dopravního systému.

Kdo tuto kartu vlastní, může zdarma (v některých městech za 5 Kč) zaparkovat své jízdní kolo v cyklověži Biketower, která slouží jako samoobslužný skladovací systém pro kola. Parkování kola ve věži je možné na celých 24 hodin.

Kdy se vyplatí In Karta?

Pořídit In Kartu se určitě vyplatí všem, kteří pravidelně vlakem dojíždějí do práce nebo do školy, ale i lidem, kteří vlakem cestují často. In Karta se může hodit i při cestách do zahraničí nebo v případě, že někdo rád cestuje první třídou.

Kde získat In Kartu?

In Kartu ČD lze získat několika způsoby. První možností je podání žádosti u pokladní přepážky, dále je možné o In Kartu zažádat v e-shopu českých drah a také v mobilní aplikaci Můj vlak, pokud jste vlastníky chytrého telefonu. Nová prázdná In Karta stojí 150 Kč.

Uživatelský účet ma webu Českých drah s nahranou In Kartou s aplikací IN 25:

In Karta ČD v mobilu

In Kartu si samozřejmě můžete pořídit jako klasickou kartičku, ale pokud máte raději vše po ruce ve svém mobilu, tak vás určitě potěší, že České dráhy nabízejí i virtuální In Kartu. Ve vaší peněžence tak nemusíte hledat volné místo pro novou plastovou kartu.

Jak virtuální In Kartu získat? Nejprve si do svého mobilu zdarma stáhněte aplikaci Můj vlak a potom si In Kartu pořiďte přímo v této aplikaci. Budete ji mít hned a bez čekání. Kromě toho má tato virtuální karta i spoustu dalších výhod. Vše zde přehledně vidíte, můžete rovnou nakupovat jízdenky a sledovat platnost aplikací.

Aplikace a jízdenky na In Kartě

In Karta jako taková platí 10 let (starší karty pouze 6 let). Odlišnou dobu platnosti pak mohou mít aplikace, které jsou na kartě nahrané. Když však vyprší nahraná aplikace, lze na kartu nahrát další. In Karta umožňuje taktéž nahrání několika různých aplikací. Aplikace na kartě lze i měnit, pokud už vám ta stávající nevyhovuje. Máte-li například nahranou aplikaci IN 25, můžete si ji po zaplacení určité částky změnit na aplikaci IN 50.

Sleva IN 25

IN 25 je elektronická slevová aplikace. Využívat ji musí jeden konkrétní člověk. Je určena především pro dospělé do 65 let, kteří vlakem pravidelně dojíždějí do práce. Vyplatí se ale i tehdy, pokud někdo často cestuje vlakem. IN 25 si lze pořídit na 3 měsíce (za 250 Kč), na 1 rok (za 590 Kč) nebo na 3 roky (za 1 290 Kč).

Každý, kdo si na svou In Kartu nechá nahrát aplikaci IN 25, získá 25% slevu na flexi základní jízdenky a traťové jízdenky (určené pro pravidelné dojíždění do práce) a další výhody. Mezi ty patří například sleva RAILPLUS, kterou lze využít pro nákup levnějších mezinárodních jízdenek.

In Karta 25 - sleva IN 25

Sleva IN 50

Na podobném principu jako IN 25, funguje i aplikace IN 50. Pokud si ji pořídíte, budete jezdit za polovic. Získáte 50% slevu na flexi základní jízdenky a traťové jízdenky pro dospělé a další výhody. Mít budete opět RAILPLUS, tedy slevu na nákup mezinárodních jízdenek.

Aplikace IN 50 se vám vyplatí, pokud pravidelně dojíždíte nebo hodně cestujete vlakem. Existuje jak varianta pro dospělé, tak pro důchodce. Každou z těchto variant si můžete pořídit buď na 1 rok (3 590 Kč dospělí a 690 Kč důchodci) nebo na 3 roky (9 990 Kč dospělí a 1 790 Kč důchodci).

In Karta 50 - sleva IN 50

Sleva IN 100

Pokud cestování milujete a toužíte cestovat vlakem kdykoliv a kamkoliv po České republice, pak se pro vás nejlépe hodí slevová aplikace IN 100. Díky ní budete moci neomezeně cestovat ve 2. třídě, bezplatně přepravovat spoluzavazadla i psa. Místenky v e-shopu budete mít zdarma a ušetříte také při nákupu jízdenek do zahraničí. Síťová jízdenka IN 100 je prodávána jako aplikace na In Kartu, a to vždy na jeden rok. Stojí 21 990 Kč.

In Karta 100 - sleva IN 100

Sleva IN Business

Sleva IN Business se hodí pro firmy a služební cesty zaměstnanců. Aplikace je nahraná na In Kartu, která není opatřena jménem a fotografií, a využívat ji tak může kdokoliv. Osoby využívající slevu IN Business mohou neomezeně cestovat ve vlacích ČD, a to bez nákupu dalších jízdenek. Síťovou jízdenku IN Business je vždy třeba zakoupit na jeden rok. Stojí 39 900 Kč.

In Karta IN Business - sleva IN Business

Doplatek do 1. třídy

Pokud máte rádi cestování v klidu a pohodlí a chcete jezdit první třídou, můžete si koupit Časový doplatek do 1. třídy a nechat si ho nahrát na svou In Kartu. Budete pak moci s jakoukoliv jízdenkou 2. třídy pro dospělé využívat vozy 1. třídy nebo oddíly Business. Časový doplatek do 1. třídy na jeden týden vás bude stát 350 Kč, na jeden měsíc 990 Kč, na tři měsíce 2 490 Kč a na jeden rok 5 990 Kč.

In Karta CD - doplatek do 1. tridy

Traťová týdenní jízdenka

Cestujete-li po jedné trati opakovaně (do práce či do školy), můžete vyzkoušet traťovou jízdenku. Ta se skvěle hodí pro denní dojíždění do vzdálenosti 150 km a lišit se může podle typu cestujícího (dítě, junior, dospělý, důchodce…). Kombinovat ji pak lze i s aplikací IN 25 nebo IN 50.

In Karta CD - tratova tydenni jizdenka

Traťová měsíční jízdenka

Pro každodenní cestování po jedné trati se hodí i traťová měsíční jízdenka, která je stejně jako traťová týdenní jízdenka nepřenosná. Její cena se odvíjí podle toho, pro koho je určena a podle toho, na jakou trasu platí.

In Karta CD - tratova mesicni jizdenka

Traťová čtvrtletní jízdenka

Tři měsíce neomezeného cestování po zvolené trati nabízí traťová čtvrtletní jízdenka. I její cena se odvíjí od zvolené trasy a od toho, jak starý pasažér ji využívá.

In Karta CD - tratova ctvrtletni jizdenka

RAILPLUS

RAILPLUS se vám bude hodit při cestách do zahraničí, díky této slevě totiž budete mít 15% na vybrané mezinárodní jízdenky. Nabídka RAILPLUS je součástí každé nově vydané In Karty s kteroukoliv zákaznickou slevovou aplikací (IN 25, IN 50 nebo IN 100). Slevu RAILPLUS pak lze využívat po celou dobu platnosti In Karty. Samostatnou aplikaci RAILPLUS zakoupit nelze.

In Karta CD - RAILPLUS

Peněženka na In Kartě

Svou In Kartu můžete používat také jako elektronickou peněženku. Stačí, když si na pokladně necháte na kartu nahrát hotovost (minimálně 100 Kč). In Kartou pak můžete platit u pokladní přepážky, u průvodčího nebo v automatu. Pozor, v e-shopu ne. Elektronická peněženka je součástí každé In Karty, mít ji nelze pouze na kartě IN Business.

Pokud víte, že se vám nevyplatí žádná z nabízených aplikací Českých drah, můžete si nechat zhotovit In Kartu, která bude sloužit pouze jako elektronická peněženka. Pořízení takovéto karty vás vyjde na 100 Kč a vaše karta bude platit 10 let. In Kartu s elektronickou peněženkou lze využívat také k prokazování věku dětí od 10 do 15 let. 

Elektronicka penezenka na in Karte

Více informací o elektronické peněžence na In Kartě na webu Českých drah.

Kde zjistím platnost In Karty?

Jak dlouho platí In Karta, je uvedeno v jejím pravém dolním rohu, hledejte údaj Platnost karty. Kompletní informace o své kartě také získáte po přihlášení sem: https://www.cd.cz/profil-uzivatele/spravce-inkaret/action/detail. Vyprší-li platnost In Karty, je třeba požádat o vystavení duplikátu In Karty.

Jak si prodloužit IN Kartu?

Pokud se blíží datum, kdy platnost vaší In karty vyprší, požádejte o vystavení duplikátu. To ostatně můžete udělat ještě šest dalších měsíců po skončení platnosti předchozí In Karty. Nemusíte předkládat novou žádost, ani fotografii, pokud u vás ovšem nedošlo k nějakým změnám.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 5 / 5. Počet hlasujících: 4

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky