aloe vera výhody

Kde může pomoci Aloe vera a jaké jsou její výhody?

0
(0)

Aloe vera je léčivou rostlinou již po tisíce let a přináší mnohé výhody. Její vzhled připomíná kaktusy a má mnoho zdravotních výhod. Řadí se mezi sukulenty z čeledi liliovitých a po celém světě jich roste přibližně kolem tří set druhů, její původ je z oblasti jižní Afriky. Kromě aloe vera lze u nás také zakoupit aloe stromovitou nebo aloe kapskou.    

Proč si dopřát Aloe vera a jaké jsou její výhody?

K léčivé síle se z rostliny využívají pouze listy. Ty jsou dlouhé, silné a dužnaté. Obsahují průhledný gel, který se může pyšnit vysokým obsahem aminokyselin, minerálů, vitamínů a tím pádem příznivě ovlivňuje lidské zdraví. Mezi další výhody patří hydratační účinky pro pokožku, antioxidační, hojivé a protizánětlivé účinky. Aloe vera má jistě co nabídnout, co obsahuje dále?

  • Minerální látky: chrom, vápník, hořčík, zinek, měď a draslík
  • Enzymy podporující funkci slinivky břišní a funkci žaludku
  • Vitamíny: komplex vitaminu B, vitamin C, A a E
  • Aminokyseliny 
  • Polysacharidy podporující správnou funkci imunitního systému

Výše jsme zmínili pouze výčet nejdůležitějších složek aloe vera. Ve skutečnosti je v aloe přes 200 aktivních a zdraví prospěšných látek. Pokud si chcete koupit aloe jako doplněk stravy, tedy v prášku nebo v tobolkách, rozlišujte jejich kvalitu. To znamená, že by vám měl být jasný způsob pěstování i zpracování. Pokud není celý proces prováděn za studena, mohly by se ohrozit důležité živiny.   

Účinky pro krásu

Jak jste si již jistě všimli, aloe vera se používá i v kosmetickém průmyslu, kde je označován za elixír mládí – regeneruje pokožku, působí proti projevům stárnutí, stahuje póry, léčí akné a zvláčňuje pokožku. Čerstvý gel z aloe můžete každý den před spaním aplikovat na pleť, má totiž antibakteriální účinky a silné protizánětlivé účinky.

A nejen to, aloe lze využít, i když se spálíte od sluníčka. Stačí, když namačkáte aloe do tvořítek na led a dáte zamrazit. Poté si kostkou ledu přejíždějte po spáleném místě. Dále je také skvělým a funkčním přípravkem proti nevzhledné celulitidě, takže pokud utrácíte za drahé komerční prostředky, ulevte vašim financím a natřete se aloe, budete jistě nadšení. 

Krásné vlasy

Pokud máte řídké, suché, lámavé či jinak problematické vlasy a pokožku hlavy, dopřejte si aloe i v tomto směru. Aminokyseliny v rostlině proniknou až do vlasového folikulu, kde pomohou obnovit zdravou tkáň. Také zabrání lámání vlasů, jejich ztrátě a zamezí výskyt lupů. To stejné platí i při zrádné kvalitě nehtů. Obsah vitaminů B udrží nehty zdravé, pevné a zabrání jejich lámavosti.   

Ošetření kůže

Nejen při popáleninách aloe pomůže, ale také pomůže při oděrkách nebo lehkých řezných rankách. Pokud si aloe dopřejete vnitřně, zmírní stres – i ten chronický, podpoří dostatek energie či oslabený imunitní systém.

Nezapomínejte, že…

Stále myslete na to, že aloe vera není lékem, ale funguje jako podpora a prevence, nikoliv jako samotný lék, který by měl působit na dlouhodobé onemocnění. Také myslete na to, že byste při vnitřním užívání neměli aloe jíst více než dva měsíce. 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak na zdravé srdce. Udržujte jej v dobré formě

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky