Jak šetrně vybělit zuby

Jak šetrně vybělit zuby

0
(0)

Zářivě bílé zuby a krásný úsměv. To je sen nejenom žen, ale i mužů. Ne vždy má člověk dobré geny, a tak se někdy můžeme setkat s tím, že i když si člověk čistí zuby, nejsou pro nás tak přitažlivé, abychom je ukazovaly na veřejnosti. V takovém případě je na místě sáhnout po různých tipech, které vám pomohou mít bělejší zuby.

Zajímá vás, jak mít bílé zuby? Už je nechcete skrývat před okolním světem? Rádi byste se usmívali normálně? Pak je tento článek pro vás. Pojďte se společně s námi podívat na pár tipů, jež vám mohou skutečně pomoct.

Jak mít bílé zuby?

V první řadě vás seznámíme s potravinami, které mohou za zažloutlé zuby. K těmto potravinám patří například káva, černý čaj, borůvky nebo červené víno. Dále škodí také kouření, častá konzumace cukru nebo genetická dispozice. O té jsme vám sdělili pár informací již v předchozím odstavci.

Mnoho lidí však neprovádí ústní hygienu tak, jak by se provádět měla. I tento důvod vede k tomu, že vaše zuby nejsou zářivě bílé. Kromě kvalitního zubního kartáčku a pasty lze dosáhnout kvalitnější ústní hygieny i pomocí různých tipů.

Co takhle sáhnout po peroxidu vodíku a jedlé sodě? Postup je následující: vezměte lžíci jedné sody a lžíci peroxidu vodíku a smíchejte tyto dvě látky. Jakmile získáte pevnější hmotu, máte vyhráno. Tato hmota slouží podobně, jako zubní pasta. Dejte si tedy směs na zubní kartáček a vyčistěte si s ní své zuby. Na závěr nesmíte zapomenout na důkladné propláchnutí svých úst.

Peroxid vodíku a jedlá soda se postará o dokonalé čištění zubů. Mimo jiné odstraní veškeré bakterie. Ty totiž zůstávají v ústech i po klasické zubní pastě. Problém je ovšem v tom, že tyto bakterie a nečistoty nejsou mnohdy ani vidět.

Jaké další tipy vám mohou pomoct?

Vybělit si zuby můžete i pomocí jablečného octa a vody. Vezměte si malou lžičku a do nádoby, ve které máte přibližně 200 až 250 ml vody přidejte 2 až 3 lžičky jablečného octa. Tuto směs smíchejte a následně aplikujte jako ústní vodu. Je důležité tuto tzv. ústní vodu udržet ve svých ústech alespoň 30 až 45 vteřin. Jedině tak bude účinek opravdu stoprocentní.

K bělení svých zubů lze využít několik tipů. K těm dalším patří například kokosový olej nebo slupky z pomeranče či banánu. Záležet už bude na vás, jaké tipy využijete.

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky