Potraviny, které zbaví vysokého cholesterolu

0
(0)

Vysoký cholesterol sice nebolí, ale může vést k mnoha srdečním problémům. Zařaďte proto do svého jídelníčku potraviny, které vás vysokého cholesterolu zbaví.

Ořechy – vlašské, mandle, para a kešu

Ořechy obsahují neuvěřitelné množství prospěšných látek. Až osmdesát procent jejich složení tvoří zdravé tuky a Omega-3 mastné kyseliny. I proto patří mezi potraviny, které snižují vysoký cholesterol.

Tyto látky podporují látkovou výměnu. Pravidelná konzumace ořechů vám pomůže dostat do těla nezbytné ingredience pro udržení dobré kondice a imunity. Ořechy jsou navíc velmi koncentrovaným zdrojem energie. 

Vyšší cenu tak kompenzuje nevelké množství, které musíte sníst. Stogramové balení oříšků vám vydrží pár dní. Je to navíc i dobrý zdroj energie na cesty a skvělý doplněk pro všechny, kdo se zajímají o hubnutí a sportovní výživu. Energie uložená v tucích je pro tělo paradoxně snáze upotřebitelná. Nemusíte se vůbec bát, že z oříšků přiberete na váze.

Avokádo

Tento plod původem z amerického kontinentu je plný zdravých tuků. Konzistence zralého avokáda vám umožní si ho kupříkladu namazat přímo na chleba. Vyznačuje se příjemnou máslovou chutí a v tužším stavu je výborné jako součást salátů.

Avokádo je i dobrým zdrojem magnézia. Nepomáhá tak jen v boji proti cholesterolu, ale také přispívá k ozdravení a regeneraci organismu. Nedostatek magnézia je hojně rozšířeným neduhem. Ten způsobuje dlouhodobou zvýšenou únavu, nesoustředěnost a špatnou regeneraci.

Celozrnná mouka a pečivo

Výrobky z obilí nejsou úplně běžným prostředkem boje proti cholesterolu. Výživový poradce vám ale potvrdí, že rozhodně neuškodí a mají svoje místo jako náhrada potravin z bílého pečiva. 

Vzdát se tukových rohlíků a poctivého chleba totiž nebývá lehké. Celozrnné pečivo je ale chutná náhrada a dokáže nasytit i člověka, který není na pojídání zdravých potravin bez přílohy stavěný.

Celozrnná mouka navíc obsahuje i tvrdé části zrn, které ve formě vlákniny prochází trávicím traktem. Člověku moc nedají ale prospěšné mikroorganismy ve střevech si na nich s oblibou pochutnají. Ve výsledku si posílíte nejen imunitu ale i celkový zdravotní stav.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Jak se vám líbil tento článek?

Čím víc hvězdiček, tím lepší

Průměrné hodnocení: 0 / 5. Počet hlasujících: 0

Zatím nehodnoceno, buďte první.

Podobné příspěvky